מפגינים בוושינגטון
מפגינים בוושינגטון צילום: רויטרס

בעקבות המחאה האלימה - ההישגים הספורטיביים של השחיין האולימפי יישללו ממנו? בארצות הברית עדיין מסיקים מסקנות בעקבות האירועים האלימים שהתרחשו בשבוע שעבר בבירה וושינגטון, כאשר הדיון שהתקיים בקונגרס האמריקני שהיה אמור לאשר את היבחרו של הנשיא הנכנס ג'ו ביידן הופסק בשל פריצת תומכי הנשיא היוצא טרמאפ לאולם.

המפגינים קטעו את הישיבה המכרעת של הקונגרס האמריקני ובמקום התפתחו מהומות קשות שהביאו למותם של ארבעה אנשים ופציעתם של עוד רבים.

שבוע אחרי ובארצות הברית מנסים להבין מי הם אלו שעמדו מאחורי האירוע האלים.

היום (רביעי) נחשף כי בין כל אותם הפורצים נמצא גם לא אחר מאשר קליט קלר, שחיין נבחרת השחיה של ארצות הברית לשעבר ומדליסט אולימפי.

קלר בן ה-38 נקלט בצילומים מהאירועים האלימים כשהוא לובש ז'קט של נבחרת השחייה של ארצות הברית ואזרחים שזיהו אותו דיווחו על כך לרשויות האכיפה שפתחו בחקירה בחשד לפגיעה ברכוש פדרלי.

בניו-יורק טיימס טענו כי קלר לא הסתיר את תמיכתו בנשיא היוצא טראמפ, כאשר זה הביע פעמים רבות את אהדתו לנשיא היוצא על גבי הרשתות החברתיות.

במהלך קריירת הספורט שלו זכה קלר בחמש מדליות אולימפיות כשזה נחשב לאחד מהשחיינים הבכירים בנבחרת ארצות הברית והיה שותף לנבחרת ההיסטורית אותה הוביל מייקל פלפס, מי שנחשב לשחיין הטוב בעולם. בסך הכל זכה קלר בחמש מדליות אולימפיות באולימפיאדות סידני בשנת 2000, אתונה ב-2004 ובייג'ינג ב-2008. שתיים מהמדליות היו מדליות זהב.

בעקבות זיהויו של קלר כמי שהיה שותף לאירועים האלימים, אזרחים רבים פנו לוועד האולימפי האמריקאי בדרישה להסיר את שמו מהיכל התהילה של זוכי המדליות האולימפיות וכן אף לשלול ממנו כל הישג ספורטיבי שזכה בשביל המדינה.