40 יום של הפרשות חלה: כוח אדיר של חיבור נשי משותף

אורה ועזרי טובי יוצאים ל-40 ימים של קיום מצוות הפרשת חלה עם נשים מהארץ ומהעולם. "אמהות ובנות זוכות להכניס את הברכה הביתה"

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

40 יום של הפרשות חלה: כוח אדיר של חיבור נשי משותף-ערוץ 7
אורה טובי
צילום: באדיבות המצלם

אורה ועזרי טובי מתחילים במיזם שיימשך עד י' באדר - 40 ימים רצופים של הפרשת חלה מדי ערב.

אורה מספרת לערוץ 7 כיצד התחברה למצווה הייחודית הזו שהפכה לשליחות שלה. "ב-15 השנים האחרונות אני זוכה לעשות את הסדנה המיוחדת הזו ברחבי הארץ עם אימהות, נשים, בנות, נערות מסגנונות שונים. להסתובב ממקום למקום עם קערת הבצק ולחבר נשים אל הלב לתפילה יחד דרך המצווה המיוחדת הזו".

"הכל החל לפני 15 שנים כשהיינו מורחקים מיש"ע והחלטנו לעבור לצפת וגרנו שם במשך שנה שלמה וקסומה. היה לי מנהג להכין את הבצק ביום חמישי, לנסוע לציון של רבי שמעון בר יוחאי, לעשות שם את הפרשת החלה ואז לחזור לבית בצפת ולהמשיך את ההכנות לשבת. באחת הפעמים, כשהנחתי את הראש על הציון, היתה לי חוויה עוצמתית והרגשתי שבקערה הזו טמונה לי שליחות, ברכה ועשייה מאוד מבורכת.

''כשהרמתי את הראש עמדו לידי נשים ששאלו מה אני עושה ואם אני בעיצומה של הפרשת חלה. מצאתי את עצמי מוקפת בנשים, מברכת על הבצק וכולנו מתחבקות ומברכות אחת את השנייה. באותו רגע ידעתי שאני הולכת להאיר את המצווה המיוחדת הזו", היא מוסיפה.

לדבריה, "המיזם המיוחד הזה, נולד מתוך המורכבות שכולנו עוברים כבר שנה שלמה, באחת משטיפות הכלים של מוצ"ש פשוט הסתובבתי לעזרי ואמרתי לו שצריכים לעשות משהו גדול. ואז נולד הרעיון של 40 ימי הפרשת חלה ברצף. זה היה נראה מטורף. במהלך של כחודש וחצי כל הרעיון המדהים הזה קרם עור וגידים. יש צימאון עצום של אנשים להתפלל ולהתוועד ביחד".

בהתאם לנסיבות הסגר והקורונה הפרשות החלה יתקיימו באמצעות ה'זום'. "ה'זום' נכנס לחיינו עם הסדנה הזו סביב ציון הפטירה של רחל אמנו. זה החל כבדיעבד והיום אנחנו מגלים המון מתיקות של לכתחילה בסדנה הזו בזום. אמהות ובנות פוגשות אותנו במרחב הטבעי שלהם במטבח והן זוכות להכניס כל אחת הביתה את הברכה. מתחברים, מתפללים יחד ואפילו שרים ומסיימים בריקוד ומחול של שמחה ודבקות".

עזרי טובי מספר על החיבור שלו לאירועי הפרשת החלה, מצווה נשית בדרך כלל. "בהפרשות החלה הייתי מנגן ונכנס עם שירים והיה לי את המקום שלי. ב'זום' אני יותר אחראי על הטכני, אבל אני מרגיש שחלק מהעניין שלי הוא כשאני רואה את התפילות, ההתחברות והעוצמה, הוא להתפעל מהכוח הזה של חבורה של נשים שמתחברת יחד. נכון שאני הגבר היחיד ואני לרוב מאחורי הקלעים, אבל אני זה שיכול להעיד שבסדנאות האלה קורים דברים גדולים".

אורה מוסיפה, "מבחינתי עזרי הוא עזר כנגדי ובלעדיו שום דבר לא היה קורה במציאות. אנחנו בונים את הכל יחד שזו חוויה מדהימה. הוא המאמן, המאמין, המעודד, המלווה האישי הצמוד שלי וגורם לי להאמין שחלומות מתגשמים. אחרי הסדנה מספרים לנו שמעבר להפרשת החלה והתפילות והדיבורים עוברת חוויה זוגית מאוד מיוחדת, נעימה ומרגשת של בית והיא עוברת דווקא ב'זום'".

"אנחנו נפגוש את נשות דרום אפריקה ב'זום', יהיה ערב לרווקות, ערב ליולדות, ניסע פיזית לבתים של נשים עוצמתיות ולבצע איתן הפרשת חלה. יוכלו גם לשלוח אלינו שמות לתפילה בלייב. אנחנו מתכננים להגיע לכמה שיותר קהלים ובעצמנו מאמינים שאנחנו לקראת 'טבילה' רוחנית מאוד גדולה", מסכמים השניים.