חיסון נגד קורונה
חיסון נגד קורונה צילום: ISTOCK

עו"ד אליחי בן ישי, אחיה של רותי פוגל הי"ד שנרצחה יחד עם בעלה הרב אהוד ושלושת ילדיהם ביישוב איתמר, עונה הבוקר (חמישי) ליעל שבח שפרסמה דברים בעד חשיבות מתן החיסון נגד קורונה למחבלים.

בטור שפרסם בעיתון ידיעות אחרונות כתב, "כשקראתי את הטור של יעל על הצורך לחסן מחבלים אסירים נגד קורונה, ובשל רגישותי הרבה ממילא לנושא האסירים שרצחו ופצעו יהודים משום שהם יהודים - הרגשתי שאני לא יכול שלא להגיב. ישנן דרכים יצירתיות רבות בהן ניתן להגן על ישראל מהתפשטות הנגיף מבלי להעניק למחבלים אסירים את החיסון הנכסף".

"בטור שכתבה, פירטה יעל את שני הטיעונים המרכזיים שבגינם יש לדעתה לחסן את המחבלים הכלואים בישראל: הצורך למנוע ככל הניתן את הדבקתם של אזרחי ישראל המחייב אף את חיסונם של האסירים, והתזה לפיה 'מהרגע שהפכנו אותם לאסירים שלנו יש לזה השלכות. החלטנו לא לחסל אותם, אין צורך לגרום להם נזק'", הוסיף.

לדעתו, "יש להגן על אזרחי ישראל מהתפשטות נגיף הקורונה. אלא שבעניין המחבלים הכלואים ישנן דרכים יצירתיות רבות בהן ניתן לבצע זאת מבלי להעניק להם את החיסון הנכסף. יתרה מכך, יש לגרום למחבלים - רוצחי ופוצעי היהודים - נזק רב ככל הניתן בשבתם בבתי הכלא. הגמול על רצח יהודים חייב להיות ברור ומרתיע".

שבח, אלמנתו של הרב רזיאל הי"ד שנרצח בפיגוע ליד ביתם בחוות גלעד, אמרה שלשום כי גם לאסירים מחבלים צריך לתת חיסונים.

"אני הולכת להטיל פצצה", כתבה שבח בחשבון הטוויטר שלה. "עם כל השנאה שלי לאסירים מחבלים אני חושבת שצריך לתת להם חיסונים".

היא הסבירה שאין כוונתה לתת להם חיסונים בעדיפות על פני שאר אזרחי המדינה, אך כן לחסן אותם בשווה לאופן שבו מתחסנים אזרחי ישראל.

"אני לא רואה את החיסון כפרס ומותרות", אמרה שבח בשיחה עם ערוץ 7. "לדעתי מדובר במשימה בסיסית לאומית לעצירת המגיפה, כמי שאחראים על אסירים, ביטחוניים ומחבלים, אנחנו מחויבים לדאוג להם לטיפול רפואי ראוי".

לדבריה, "זו תהיה תעודת עניות למדינת ישראל אם ננצח במאבק הקורונה אבל בתי הסוהר יתפוצצו מחולים".

"היית נותנת חיסון למחבל שהרג את רזיאל?" שאלה אותה אחת מהנשים שעוקבות אחריה בטוויטר. שבח ענתה: "זו שאלה מאוד קשה. והתשובה הקשה שלי אליה, כן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו