עומר ינקלביץ' ביקרה את איתי זר בבית החולים: "אעשה כל שביכולתי למען ההתיישבות הצעירה"

שרת התפוצות הגיעה יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן לבקר את זר שהתמוטט במהלך שביתת הרעב באוהל המחאה בירושלים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בשבט תשפ"א

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' וראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיעו לבקר את איתי זר, מראשי מאבק ההתיישבות הצעירה, שהתמוטט אמש (רביעי) באוהל המחאה וסירב לקבל עירוי.

זר שובת רעב מזה תשעה ימים באוהל המחאה של ההתיישבות הצעירה בדרישה מראש הממשלה לאשר ביום ראשון הקרוב בישיבת הממשלה את הצעת ההחלטה להסדרת ההתיישבות הצעירה שתאפשר לחבר 46 ישובים לתשתיות מים וחשמל.

השרה ינקלביץ' הפצירה באיתי זר לקבל טיפול בכדי שלא לפגוע בעצמו. זר סיפר לשרה על מצב ההתיישבות הצעירה ואמר בדמעות, "החשמל על הפנים, המים על הפנים, נמאס לנו. די. מה הקשר לפוליטיקה? לשמאל ימין? אני רק רוצה לחיות כמו בן אדם, אני הלכתי לבית כנסת בערב שבת בלי להתקלח ביום שישי כי לא היו מים. אז למה? עוד 8 שנים נסבול? למה? יש כאן 25,000 אנשים. אני יודע שאת לא אשמה אבל בגלל פוליטיקה קטנה זה לא קורה. אפשר לסדר את זה בשנייה, לתת לנו חשמל ומים. אנחנו לא בכיינים אנחנו רוצים רק את מה שמגיע לנו".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הוסיף, "מזעזע לראות כמה רחוק לקחה הממשלה את החלוצים האלו שבסך הכל מבקשים מים חשמל והסדרה - צרכים הומניטריים בסיסיים. זו בושה שאנחנו צריכים לשבות רעב כדי לקבל את מה שכל תושב במדינת ישראל, גם עובדים זרים, גם שוהים לא חוקיים מקבלים כמובן מאליו. היחידים שצריכים להתחנן לחיבור למים וחשמל הם חלוצי ההתיישבות 25,000 בני אדם מתוכם 18,000 ילדים" .

השרה עומר ינקלביץ' הבטיחה לזר להמשיך ולעשות כל שביכולתה למען ההתיישבות הצעירה.