הצלחה ליריד הדיגיטלי של השירות הלאומי אזרחי

היריד נבנה ככפר וירטואלי עם 120 דוכנים, אולמות ומסכים המציגים את העשייה של השירות הלאומי שממשיך לפעול גם בתקופת הקורונה המאתגרת

עדו בן פורת - ערוץ 7 , א' בשבט תשפ"א

הצלחה ליריד הדיגיטלי של השירות הלאומי אזרחי-ערוץ 7
שירות עם שליחות
צילום: מאיר אליפור

יריד ההתנדבות השנתי של רשות השירות הלאומי אזרחי התנהל השנה בכלים דיגיטליים ונחל הצלחה רבה.

היריד, המיועד לתלמידי י"א-י"ב, הציג בפניהם עושר ומגוון של מסלולים ויעדי התנדבות מסורתיים וחדשניים כאחד, לצד הופעות של הזמרים יובל דיין, עקיבא ולהקת שלוה.

היריד, שהוא פרי שיתוף פעולה בין הרשות לשירות לאומי-אזרחי, חמ"ד ומשרד החינוך- האגף לשירות הלאומי, נבנה ככפר וירטואלי עם כ-120 דוכנים, אולמות ומסכים, המציגים את העשייה המשמעותית של השירות הלאומי-אזרחי, שממשיך לפעול ביתר שאת גם בתקופת הקורונה המאתגרת. במסגרת היריד בנות שירות פעילות מציגות את העשייה שלהן.

קמה ושרה, בנות שירות לאומי-אזרחי המתנדבות בבית החולים שערי צדק, סיפרו על המהות של התפקיד שלהן, להיות עם החולים, המטופלים והצוות הרפואי, להעניק עזרה וסעד לאנשים שנמצאים באחת השעות הכי קשות בחיים שלהן.

בתקופת הקורונה הן היו לפעמים גם ברגעים האחרונים של החיים, וחיברו את החולים למשפחות בשיחות מרחוק, על מנת שאלו לא יישארו בודדים. הצוות הרפואי גם הוא מביע את הערכתו לפועלן של הבנות ומעיד שבלעדיהן המצב היה נראה אחרת לגמרי.

צילום: מאיר אליפור

הודיה, אליה ורעות הציגו את השירות הלאומי שלהן במרכז מנהיגות באריאל. לאור הקורונה המרכז סגור כעת וכחלק מהמהלך של הרשות למצוא תקנים חלופיים (תקני צל) למתנדבים ולמתנדבות שהשירות שלהם לא פעיל, הן הוסבו לתפקידי חינוך ועברו להתנדב בבתי ספר באריאל. השלוש מספרות על ההתחלה החדשה והלא פשוטה שנכפתה עליהן, אך בהמשך התחברו מאוד לתלמידים והבינו את העשייה המשמעותית לא פחות שהן עושות במסגרת תפקידן החדש בבית הספר.

המחנכות בבתי הספר מספרות על התפקיד המיוחד של בנות השירות, בעלות ערוץ תקשורת ישיר, אישי וצעיר יותר עם תלמידים, שמאפשר להם להיפתח בקלות יותר ולהביא להצלחה של התלמידים.

מיכל ואסתר, סיפרו על ההתנדבות בלב ליבה של המדינה, כנסת ישראל, ועל השליחות שלהן בבית המחוקקים. אסתר אחראית על סיורים בכנסת, ומקבלת את פני המבקרים. היא משתפת על העשייה שלה והסקרנות לגלות עוד על העבודה הפרלמנטרית, והחשיבות שהיא מרגישה בלהיות 'הפנים של הכנסת'. לצידה מיכל, אשר נמצאת כרגע לבד בארץ, כאשר הוריה גרים בארה"ב, והיא מלווה כ-23 עובדים פרלמנטריים בכנסת בנושאי משאבי אנוש, וכל יום בהתנדבות מבינה כמה שתפקידה משמעותי וחיוני.

בנוסף לסיפורי המתנדבים והמתנדבות, התלמידות והתלמידים אשר יתחברו לתוך הכפר הוירטואלי יוכלו לסייר בין הדוכנים השונים, כאשר בכל דוכן ישנו סרטון המסביר על הפעילות של בנות השירות באותו ארגון המפעיל שירות לאומי השתתפות בפאנלים של מידע וראיונות עם מובילי דעה מהתחום. במופע הסיום החגיגי עלו על הבמה להקת שלווה, יובל דיין ועקיבא.

ראובן פינסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי אמר בסיכום היריד: "קיימנו השבוע יחד עם שותפינו הטובים במשרד החינוך ועם הגופים המוכרים בשירות הלאומי, את אחד האירועים המשמעותיים ביותר עבור הרשות לשירות לאומי-אזרחי ומתנדביה - יריד השירות הלאומי. אומר בזהירות המתבקשת, שלהערכתי הצלחנו במשימה וזאת בעיקר בזכות העשייה המשמעותית של כל בני ובנות השירות הלאומי, אשר עושים עבודת קודש מדי יום, עומדים בחזית ונמצאים בכל מקום שנדרש מהם להיות. עלו והצליחו."

יובל דיין ולהקת שלוה
צילום: מאיר אליפור