גיא סמט מונה לראש מינהל אוצרות הטבע במשרד האנרגיה

סמט שכיהן כמנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ימונה לתפקיד מנהל מינהל אוצרות טבע במשרד האנרגיה, במקומו של יוסי וירצבורגר.

אורלי הררי - ערוץ 7 , א' בשבט תשפ"א

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

גיא סמט, לשעבר מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ימונה כמינוי בפועל לתפקיד מנהל מינהל אוצרות טבע במשרד האנרגיה. במקביל מתקיים הליך מכרזי לאיוש התפקיד באופן קבוע.

המינהל אחראי לרגולציה של חיפוש, רישוי והפקה של אוצרות טבע, חומרי גלם לבנייה ולסלילה ומינרלים תעשייתיים, ועוסק בשיקום מחצבות לאחר מיצוי חומרי הגלם.

סמט אשר שימש כמנכ״ל בפועל של המשרד להגנת הסביבה במשך שנה וחצי, כיהן במגוון תפקידים במשרד להגנת הסביבה, ביניהם סמנכ״ל בכיר לשלטון מקומי, מנהל מחוז הדרום וסמנכ״ל בכיר למינהל ומשאבי אנוש.

סמט מחליף את יוסי וירצבורגר שפורש לאחר 17 שנים בשירות המדינה, מתוכן 9.5 שנים כמנהל מינהל אוצרות טבע והממונה על הנפט במשרד האנרגיה.

שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ: "אנחנו נפרדים היום מיוסי וירצבורגר לאחר שנים של שירות למופת למען עם ישראל ומדינת ישראל. תמיד התפעלתי מהתייחסותו המקצועית והרצינית לדברים, מהיושר והיושרה, ומיכולתו להתעלם באופן מוחלט מכל שיקול פופוליסטי.

''ליוסי היה חלק משמעותי בהצלחת המהלך של פיתוח מאגרי הגז הטבעי לווייתן וכריש-תנין וחיבורם לחוף, ובמגוון נושאים אחרים. אני שולח לו חיבוק גדול, מודה לו מקרב לב ומאחל לו הצלחה בעתיד. אני גם מאחל לגיא סמט, איש מקצוע מנוסה, כניסה חלקה למשק האנרגיה. אין לי ספק שהוא יביא איתו את היכולות והניסיון שצבר גם בהגנה על בריאות הציבור ואיכות הסביבה", כך שטייניץ.