אריה שיף מואשם בהמתה בקלות דעת

למרות שהפרקליטות ביקשה בתחילה להאשימו ברצח, שיף בן ה-70 שירה בחשוד שפרץ לרכבו יואשם בסעיף קל יותר. האישום מסתמך על תיעוד האירוע

ערוץ 7 , א' בשבט תשפ"א

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט כתב אישום נגד אריה שיף שירה בחשוד שפרץ לרכבו באשמת המתה בקלות דעת.

על פי החשד, אריה שיף בן ה-70 הבחין בחשוד שניסה לפרוץ את דלת המכונית, נטל נשק שהיה ברשותו - וביצע ללא משקפיים לעברו ירי מכוון שהוביל למותו.

בסרטון האבטחה שנמצא, המשמש כראיה מרכזית בתיק, נראה שיף יורה בפורץ מוחמד אל-אטרש כאשר זה עמד להימלט עם הרכב. הכדור פגע בראשו של הפורץ. מיד לאחר מכן שיף ירה לעבר הרכב השני, אלא שהפורצים האחרים הספיקו להימלט מהמקום, ועד כה טרם אותרו על ידי המשטרה.

שיף זוכה מאז האירוע לתמיכה רחבה במיוחד מצד תושבי ערד. בועז קוקיא, ששכל את בנו רון הי"ד בפיגוע בערד אמר לפני כמה שבועות בראיון לערוץ 7 "התמיכה באריה שיף היא בכך שצריך להכיר בכך שהוא התגונן והאחריות לאלימות היא של השודד האלים. מגיעה לו כל התמיכה כדי שמערכת המשפט תגלה הבנה למצוקה שלו. בכל מקרה, אין צורך להחזיק אותו במעצר, מקסימום במעצר בית".

"מצב הטרור והפשיעה ברחבי הארץ אינו טוב. אני שותף לפעילות להענשת אב הרוצחים של רון שהוא בדואי ושותף לפורום 'בוחרים בחיים' שמטפל ברמה הארצית במלחמה בטרור", סיפר קוקיא.

לדבריו, יש צורך לאפשר הגנה עצמית מול פורעי חוק. "ההוראות המשפטיות הן שרק כשאתה בסכנת חיים ממשית אתה יכול להשתמש בנשק. צריך לשנות את החוקים, כפי שהחלו לעשות ב'חוק דרומי'. מדובר בפריצה לרכב שהאדם ישן בו בלילה וזה מאוד דומה".