הרב אליקים לבנון: מטרתנו היא להצמיח נער בן תורה המכיר את מלוא כוחותיו

את המטרה הזו פורש בפנינו הרב אליקים לבנון עת ישבנו לשיחה קצרה על הישיבה התיכונית אלון מורה - שכם.

בשיתוף ישיבה תיכונית אלון מורה , א' בשבט תשפ"א

הרב אליקים לבנון: מטרתנו היא להצמיח נער בן תורה המכיר את מלוא כוחותיו-ערוץ 7
הרב לבנון
צילום: איחוד הימין

את המטרה הזו פורש בפנינו הרב אליקים לבנון עת ישבנו לשיחה קצרה על הישיבה התיכונית אלון מורה שכם.

אחת השאלות הראשונות שעולה היא, שישנן הרבה ישיבות תורניות תיכוניות שנועדו לגדל בני תורה, אולם מה הביא אתכם להקים את הישיבה?

"אין לנו אפשרות לחנך בחורים מהלידה", עונה הרב לבנון, "אבל יש לנו אפשרות לחנך אותם מהגיל הכי מוקדם שאנחנו יכולים לחנך", גיל התיכון, "ולשם כך הקמנו את הישיבה התיכונית אמ"ש – אלון מורה שכם. וזאת מתוך כוונה אמיתית ליצור תשתית לנערים כדי שיצמחו על קרקע הרבה יותר בטוחה ומבוססת".

רוצים לשמוע עוד פרטים על משפחת הישיבה התיכונית אלון מורה שכם? לחצו כאן

בכדי להבין מה מייחד את הישיבה התיכונית באלון מורה הוספנו לשאול את הרב, מהי דרכה המיוחדת?

"המטרות המרכזיות שלנו בלימוד בישיבה, היא כמובן לימוד התורה והרחבה בענפים שונים של תורה, אבל גם הרבה יחס לנפש הנער. אנחנו שמים לנו למטרה לראות את הנער" מסביר הרב לבנון, "על ידי אהבה, על ידי יחס, על ידי תשומת לב מרובה ועל ידי תשומת לב לעולמו הפנימי, אנו מאמינים שנער שמכיר את נפשו הוא מתבגר להיות אדם עם שאיפות גדולות גם בעולם הרוחני וגם בעולם הגשמי".

"הישיבה כאן היא חממה", מוסיף הרב לבנון "אחרי החממה הם מלאים כוחות להמשך הדרך, כל אחד בוחר את הישיבה או את המסגרת שהוא מעוניין להגיע אליה. אבל הוא בא בנוי כבר, הוא מגיע שלם, הוא יודע מה הוא רוצה מעצמו, זו הציפייה שלנו".

"ברוך ה", מסיים הרב לבנון, "אנחנו זוכים לראות בוגרים שיוצאים מכאן, איש על מחנהו איש על דגלו, כל אחד למקומו. בסופו של דבר כולם שומרים על קשר עם הישיבה. וכל זה נכלל בתמצית כוונותינו, שהחלטנו לבנות כאן לצד הישיבה הגבוהה גם ישיבה תיכונית תורנית".

רוצים לשמוע עוד פרטים על משפחת הישיבה התיכונית אלון מורה שכם? לחצו כאן