"כדאי להצטייד ברדיו + סוללות": פיקוד העורף הצליח להלחיץ

פיקוד העורף המליץ להצטייד ברדיו עם סוללות מחשש לקריסת האינטרנט במצב חירום. הערב הבהירו בצה''ל שאין ממה לדאוג.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , א' בשבט תשפ"א

"כדאי להצטייד ברדיו + סוללות": פיקוד העורף הצליח להלחיץ-ערוץ 7
רדיו
צילום: ISTOCK

בפיקוד העורף המליצו אתמול (רביעי) להצטייד ברדיו וסוללות למקרה ש"רשת האינטרנט ושידורי הטלוויזיה לא יפעלו" והצליחו לעורר לחץ ותהיות.

לצד אנשים רבים שהתייחסו להמלצה בהומור ובציניות, היו מי שנלחצו מההמלצה, עד שהערב הבהירו בפיקוד העורף שאין סיבה לדאגה.

"רדיו על סוללות? מי צריך את זה בכלל?" נכתב אתמול בחשבון הטוויטר הרשמי של פיקוד העורף. "תתפלאו, אבל במצב חירום - עלול להיות מצב שבו רשת האינטרנט ושידורי הטלוויזיה לא יפעלו".

"חשוב שיהיה לכם מקום אחד, שבו תוכלו לדעת מה קורה מסביב", כתבו. "לכן כדאי להצטייד ברדיו + סוללות".

אחד הגולשים שיתף המלצת התכוננות לחירום דומה שפרסמה רשות החירום האמריקאית וכתב: "כנראה שבשבוע הקרוב מלחמה עם איראן". גולש אחר הגיב: "הצילו".

הערב, כאמור, הסבירו בפיקוד כי תפקידם הוא "להכין את העורף הישראלי לשעת חירום, כל השנה". הם הדגישו: "הכנת ציוד לשעת חירום הוא לא איום או הפחדה או רמז, הוא הדבר הנכון לעשות למען עצמנו ובני משפחתנו בכל ימות השנה, פשוט - מוכנים בשגרה מוגנים בחירום".

כאמור, ההמלצה להצטייד ברדיו סוללות מחשש לקריסת האינטרנט זכתה גם להרבה תגובות הומוריסטיות. "נראה לי שמישהו נתקע עם כמה מכולות של רדיו משנות התשעים", כתב אחד הגולשים.

עמית פרסיקו כתב: "אם רשת האינטרנט והטלוויזיה לא יפעלו ואני לבד עם 3 ילדים, אני אצטרך כמוסת ציאניד ולא 'רדיו על סוללות'". מגיב אחר כתב: "הם שכחו שאנחנו ב-2021, כל פעם שהאינטרנט מתנתק זה מצב חירום".