סקר: 7 מנדטים בכנסת - של דוברי אנגלית

הרב דוד פיין יוזם ארגון אנגלו ויז'ן: "דוברי האנגלית בישראל מצביעים על נושאים ומדיניות, ולא על אידיאולוגיה".

תגיות: בחירות 2021
יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , א' בשבט תשפ"א

למעלה מאלף בני אדם השתתפו באירוע שעסק בהשפעתם של דוברי האנגלית על פוליטיקה הישראלית.

הערב נערך השבוע באמצעות ה'זום' ובאירוח של אתר JNS וארגון אנגלו ויז'ן תחת הכותרת: "דוברי אנגלית בפוליטיקה הישראלית: עבר, הווה עתיד".

האירוע התקיים בזום ובשידור לייב בפייסבוק ונטלו בו חלק ח"כ מיכל קוטלר-וונש, והח"כים לשעבר מייקל אורן, דב ליפמן ויהודה גליק – כולם נציגים של קהל דוברי האנגלית בישראל.

במהלך הדיון, שוחחו המשתתפים על התפקיד של דוברי האנגלית בפוליטיקה הישראלית, על תפיסות זהות ועל מחשבותיהם בנוגע לשילוב עולים בחברה הישראלית.

הרב דוד פיין, יוזם ארגון אנגלו ויז'ן, הציג ממצאי סקר שמצביעים על כך שיש כ-250,000 דוברי אנגלית בישראל בגיל ההצבעה. מספר זה מסתכם לכ-7 מנדטים בכנסת.

הרב פיין הרחיב על ממצאי הסקר: "דוברי האנגלית בישראל מצביעים על נושאים ומדיניות, ולא על אידיאולוגיה. חובה שיקבלו יותר השפעה סביב שולחן קבלת ההחלטות."

אחת הנקודות שעלו במהלך הערב הייתה שקהל בוחרים זה מוכן לעבור בין מפלגות שונות, כל עוד הוא רואה במפלגה ייצוג לנושאים החשובים שסביבם מתאגדים דוברי האנגלית: נושאים כלכליים, הקרע בעם, שירותים ציבוריים כמו חינוך ובריאות, דמוקרטיה ומערכת המשפט, נושאים הקשורים ליחסי חוץ ויחסי ישראל-תפוצות, ועוד.

חה"כ קוטלר-וונש, נציגתם הנוכחית של העולים דוברי האנגלית בכנסת, הדגישה את חשיבות קולם של דוברי האנגלית, יחד עם כל שאר העולים. ''למען עתידה של מדינת ישראל, אנו חייבים להשמיע את קולות העולים. עולים חייבים להכיר בערך המוסף שבקולם, ולצפות ולדרוש שישמעו וישמיעו אותו. אני מחוייבת לעשות הכל לזכות להמשיך לכהן בכנסת כנציגת קולות העולים סביב כל שולחנות קבלת ההחלטות, לטובת כלל החברה הישראלית, העם היהודי בתפוצות ומעמדה של ישראל בזירה הבינלאומית".