הרב בורשטין: "ההורים צריכים להיות רגישים".

פרויקט 252 יוזם כנס ראשון מסוגו להורים למחפשי זוגיות. בכנס יתארח ראש מכון פוע"ה, הרב מנחם בורשטין.

נדב גדליה , ו' בשבט תשפ"א | עודכן: 09:25

הרב בורשטין: "ההורים צריכים להיות רגישים".  -ערוץ 7
הרב בורשטיין
מכון פוע"ה

לא פעם, רווק בתוך המשפחה יוצר - בלי שירצה - קושי להוריו. הם רוצים לראות את הבן\הבת תחת החופה ובינתיים לא באמת יודעים מה לעשות או לא לעשות.

אחרי שמצוקת הרווקות מצאה בית בדמותו של פרוייקט 252, עולים יזמי הפרוייקט שלב בו הם מגיעים להורי הרווקים ויוזמים כנס ייעודי להם.

בכנס, יתארחו מגוון אנשי מקצוע שיתנו כלים ועצות מעשיות; כיצד אפשר לצלוח את התקופה המאתגרת בשלום ואהבה בין ההורים לילדים ובכלל. בין משתתפי הכנס - ראש מכון פוע"ה, הרב מנחם בורשטין שידבר בהרצאתו על הנושא המרכזי הנוגע לכל הורה. 'האם, מתי ואיך להתערב?'.

"הורה צריך לעזור לילד שלו ואחריותו שיתחתן", אומר לנו הרב בורשטין. "ישנן צורות ודרכים שונות ומגוונות כדי שזה יקרה. לעתים - הגשת העזרה צריכה להגיע באופן ישיר בין ההורה לבנו או בתו ולעיתים דרך גורם שלישי - כמו רב, איש מקצוע, השכנה ממול. לעיתים - 'שב ואל תעשה עדיף'; חוסר התערבות - היא העזרה. כל מקרה לגופו".

על קצה המזלג, מה הורים יכולים לעשות בפועל?

"ההורים צריכים להיות רגישים ולהבין את מצב ילדיהם", אומר הרב מנחם בורשטין. "אני שומע הורים שאומרים הילד שלי בררן ולכן טרם התחתן. לא תמיד האמירה הזו נכונה וגם אם היא נכונה - צריך להיזהר מאמירות מסוג זה. הילד שלך רוצה להביא את הזיווג הנכון והמתאים ביותר עבורו וחשוב לו שגם ימצא חן בעיני ההורים. אם הוא לא מצא - צריך לעזור לו בכל האמצעים, בנקיטת רגישות ואמפטיה כלפיו ולא לבוא אליו חלילה בטענות".

מלבד הרב מנחם בורשטין, במרתון ההרצאות שתתקיימנה ביום חמישי, ח' בשבט (21.1 למניינם) בשעה 20:00, יתרמו מנסיונם העשיר ומעצותיהם, מגוון נשות ואנשי מקצוע. ביניהם: חיים פלק, בעל נסיון רב בשידוכים ובליווי הורים לרווקים ורווקות ומיכל וולשטיין - שתגדיר במדוייק את תפקיד ההורים בתקופת הרווקות של ילדיהם.

הכניסה למשדר ללא עלות, אך כפופה להרשמה מראש (מספר המשתתפים\ות מוגבל).

להרשמה למשדר 'תפקיד ההורים בתקופת הרווקות' - לחצו כאן.