הספורט הישראלי חוזר לפעילות

שבוע אחרי שהוקפאו שוב, פרסמו במנהלות הכדורגל והכדורסל את לוח המשחקים המחודש לקראת חזרתם לפעילות בסוף השבוע הבא

נרי וייס - ערוץ 7 , א' בשבט תשפ"א

כדורגל בעידן קורונה
כדורגל בעידן קורונה
iStock

כפי שהובטח להם, שני ענפי הספורט הפופולריים בארץ, ענף הכדורגל והכדורסל ישובו לפעילות בסוף השבוע הבא.

הענפים שנכנסו להקפאה נוספת בשל החלטת הממשלה על סגר כולל במדינה, ישובו בשבוע הבא לפעילות זאת כפי שהתחייבו להם ראשי הספורט, הבריאות וראש הממשלה נתניהו, והיום (חמישי) פרסמו שתי המנהלות את לוח המשחקים הקרובים.

שני הענפים ישובו לפעילות במוצאי השבת הבאה ה-23 בינואר, כאשר שני הענפים התעכבו בפרסום מועדי המשחקים בשל הצורך לתאם עם זכייני השידור את הפרטים כולם.

שני הענפים סירבו לקצץ את מספר המשחקים והחליטו לשמור על סדר המשחקים הקרוב ולכן כל המחזורים נדחו בשבועיים.

בכדורגל, משחקי גביע המדינה שהיו אמורים להתקיים בסוף השבוע הקרוב, ישוחקו במהלך סוף שבוע ארוך במיוחד בתחילת פברואר, זאת בשל רצון המנהלת וההתאחדות לכדורגל לאפשר לקבוצות ליגה א' לשחק כמה מחזורים עד שישוחק מחזור הגביע, כדי לייצר שוויוניות מול הקבוצות מליגה זו שהעפילו לשלב הזה בגביע המדינה.

גם ענף הכדורגל וגם ענף הכדורסל ישובו לפעילות עם משחקים של מכבי ת"א, כאשר האלופה מליגת העל בכדורגל תתארח אצל מכבי נתניה, ואילו האלופה מליגת העל בכדורסל תשחק מול הפועל גלבוע/גליל במשחק שיתקיים במסגרת המחזור ה-14.

במנהלת הליגות בכדורגל פרסמו בנוסף את זמני המשחקים שכבר נדחו מהמחזורים הקודמים, כאשר המרכזי והמסקרן מבין כל אלה הוא המשחק בין בית"ר ירושלים לבני סכנין שנדחה מהמחזור ה-10, כשזה יתקיים ביום רביעי ה-17 בפברואר בשעה 20:00.

יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון, אמר כי "הסגר הנוכחי, בו הופסקה פעילות הליגה בפעם השניה העונה, הציב בפנינו מכשולים מאתגרים וכמעט בלתי אפשריים במציאת מועדים לקיום כל המשחקים והמועדים. למרות זאת, אנו מתכוונים לסיים את עונת המשחקים במלואה ובאופן ספורטיבי כפי שתוכננה מראש ומבלי לצמצם את כמות המחזורים וזאת עד לסוף חודש מאי, כפי שאנו מחויבים בהתאם למגבלות הבינלאומיות".

"אנחנו נערכים לחידוש המשחקים בסוף השבוע הבא עם מחזורי סופ"ש ומייד לאחר מכן ישוחקו מחזורי אמצע השבוע על מנת להתחיל ולצמצם את הפערים שנוצרו בלוחות הזמנים", אמר כלפון שהוסיף כי "הקבוצות צפויות ללוחות זמנים אינטנסיביים ומאתגרים".

כלפון סיפר עוד כי הוא פועל ללא לאות יחד עם משרדי הבריאות התרבות והספורט על מנת שבקרוב יוכלו לשוב קהל האוהדים למשחקים הרבים. "בימים אלו אנו נמצאים בתקופה קשה עם תחלואת שיא של מגיפת הקורונה במדינת ישראל, אך אנחנו מתעקשים להיות אופטימיים ובמקביל לקשיים שאנו חווים כיום וללוח המשחקים האינטנסיבי שנבנה, אנו עובדים במרץ עם משרדי הבריאות, התרבות והספורט על מנת לקדם את חזרת הקהל למגרשים במתווה שימוש בדרכון הירוק בהמשך העונה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il