עוזי ברוך ומשה בן עטר בראיון לערוץ כנסת

עורך ערוץ 7 עוזי ברוך והפובליציסט משה בן עטר התארחו בתוכנית 'פרלמנט צהריים' בערוץ כנסת והתייחסו ל'נאום נצרת' של ראש הממשלה נתניהו.

בן עטר הסביר כי נתניהו עושה שימוש ציני בציבור הערבי אך יתכן שבצעדיו אלה הוא מכשיר את הקרקע להקמת ממשלות עם סיוע של הרשימה המשותפת או מפלגה ערבית אחרת.

גם ברוך הצטרף לדבריו של בן עטר כי ראש הממשלה אינו כורת ברית עם ערביי ישראל אלא מנסה לקושש קולות. לדבריו שיתוף הפעולה בין הליכוד והערבים נובע מהצורך של המגזר ומנהיגיו לפתור בעיות, ולכן הם פעלו יחד עם מפלגת השלטון.

נאום ראש הממשלה נתניהו בנצרת לע"מ

על הקרב שהחל היום בין נפתלי בנט וגדעון סער אמר ברוך, "אין ספק שגדעון סער מביא כוכבים טובים לרשימה שלו, כמו למשל דני דיין הקונסול לשעבר בניו יורק ויו"ר מועצת יש"ע, אדם חילוני ימני איש ההתיישבות. הוא מביא את זאב אלקין שמדבר לציונות הדתית, זה יהיה בהחלט מאבק לא קל.

''בנט חייב למקד את המסרים בריבונות, ברפורמה במערכת המשפט. הוא חייב לדבר על דברים שהם לא רק קורונה ולא רק כלכלה, כי אחרת אפילו הציונות הדתית, אלה שלא רוצים להצביע לסמוטריץ' כי הם טוענים שהוא חרד"לי, או משהו כזה, אז יגידו למה לא להצביע לגדעון סער".

"אם בנט וסמוטריץ' ימשיכו להתקוטט ביניהם, אז הציוני הדתי הבחור עם הכיפה, יגיד 'עזבו אותי מהמריבות שלהם, למה שלא אלך לאלקין וגדעון סער ולדני דיין?' אני מאוד מקווה שעד הגשת הרשימות, ואנחנו צריכים לראות מה יקרה בפריימריס של הבית היהודי בשבוע הבא, אבל הייתי מציע לבנט או לחבור לבצלאל סמוטריץ' וללכת ברשימה אחת כמו שהיה עד עכשיו, או לנסות חיסורים אחרים אפילו עם גדעון סער. שלוש רשימות מימין לליכוד זו סכנה גדולה", אמר ברוך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו