ח"כ חיים כץ במאהל ההתיישבות הצעירה: ילדים מתקלחים ונגמרים להם המים, זה בלתי נתפס

יו"ר מרכז הליכוד קרא לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון גנץ להסדיר באופן מיידי את ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בשבט תשפ"א

חיים כץ במאהל ההתיישבות הצעירה
חיים כץ במאהל ההתיישבות הצעירה
צילום: דוברות

חבר הכנסת חיים כץ, יו"ר ועדת העבודה והרווחה ויו"ר מרכז הליכוד, ביקר במאהל ההתיישבות הצעירה בירושלים.

כץ נפגש עם המשפחות המתגוררות ביישובים שאינם מוסדרים ואינם מחוברים לחשמל ולמים, וכן עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן השובת רעב ועם ראש מועצת קריית ארבע אליהו ליבמן.

ח"כ כץ סיפר: ''הזדעזעתי לשמוע על המצב החמור של למעלה מ-20,000 אזרחים של מדינת ישראל ביהודה ושומרון. בלתי נתפס שבשנת 2021 משפחות לא יכולות לנהל שגרת חיים נורמלית, ילדים מתקלחים ונגמרים להם המים באמצע המקלחת רק בגלל שלא מחברים אותם למים וחשמל".

כץ ציין כי לא מדובר ביישובים חדשים שעלו לקרקע לפני מספר חודשים אלא ביישובים בני 20 ואף 30 שנה שעלו לקרקע בתמיכה של ממשלות ישראל. הוא הפנה קריאה לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון בני גנץ "להסדיר באופן מיידי את ההתיישבות הצעירה. אני קורא להם להשאיר את הסדרת ההתיישבות הצעירה מחוץ לכל וויכוח פוליטי.

"אין שום סיכוי שנסכים לקבל את המצב שבו ללמעלה מ-20,000 נשים, גברים וילדים אין חשמל ומים מסודרים. לתושבי יהודה ושומרון מגיעים כל התנאים כמו לכל איזור אחר במדינת ישראל. אני מחזק את ידיכם במאבק שאין צודק ממנו, אני קורא לראש הממשלה ושר הביטחון להסדיר עוד היום את ההתיישבות הצעירה ולחבר למים וחשמל ותשתיות נורמליות. אין שום סיבה שהאנשים היקרים הללו יצטרכו לשבות רעב. אני מחזק את ידיכם והרוב הגדול של אזרחי מדינת ישראל מחזקים את ידיכם".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן השובת רעב יחד עם המשפחות במאהל אמר כי הוא מצפה מממשלת ישראל לפעול בהקדם כדי להסדיר את היישובים הצעירים. "18,000 ילדים מחכים בשיא החורף להחלטת ראש הממשלה. בכל מה שקשור לחובות המשפחות הללו הן סוג א', משלמות מיסים, משרתות במילואים ותורמות לחברה הישראלית כמו כל אזרח אחר, אבל בזכויות הן סוג ד', חיות ללא חשמל, ללא מים כאילו מדובר במדינת עולם שלישי ואף פחות מכך. אני קורא לראש הממשלה, לשר הבטחון ולשרי הממשלה האחרים להסדיר את ההתיישבות הצעירה עכשיו, החרפה הזו לא יכולה להימשך".