ישראל מעלה הילוך במאמץ לחשוף לעולם את הסכנה האיראנית לבטחון העולם

השגריר באו''ם גלעד ארדן דורש ממועצת הביטחון להפעיל לחץ מקסימלי על איראן ומזהיר: ישראל תנקוט בכל האמצעים על מנת להגן על אזרחיה

עדו בן פורת - ערוץ 7 , א' בשבט תשפ"א

ישראל מעלה הילוך במאמץ לחשוף לעולם את הסכנה האיראנית לבטחון העולם-ערוץ 7
השגריר גלעד ארדן
צילום: שחר עזרן

שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, שלח היום (חמישי) מכתב תלונה רשמי למועצת הביטחון המרכז את מכלול פעילות הטרור והלוחמה של איראן ודרש כי המועצה תדון בתוקפנות האיראנית הכוללת העברת אמל"ח לארגוני טרור, הפרות שיטתיות של הסכם הגרעין וקריאות חוזרות להשמדת ישראל.

מכתבו של ארדן הוא חלק ממאמץ דיפלומטי שהוא מוביל בחודשים האחרונים כנגד איראן באו"ם ומול הקהילה הדיפלומטית, אשר כלל לאחרונה את הצגת 'תוכנית 5 הנקודות' למאבק בטרור העולמי למועצת הביטחון ובהן גם הדרישה לאסור על מדינות לממן ארגוני טרור.

במכתב מצוינת החלטת איראן להעשיר אורניום לרמה של 20%, כהוכחה נוספת לכוונותיה האמיתיות; פיתוח תוכנית גרעין למטרות צבאיות. מוזכרת גם הצעת החוק של הפרלמנט האיראני, הקוראת לפעולה אקטיבית של הרפובליקה האסלאמית שתוצאתה השמדת ישראל עד 2041.

בהמשך המכתב נאמר כי "איראן הפכה לכוח המוביל בהעברת מערכות טילים וטכנולוגיה לשחקנים לא מדיניים וגורמי טרור בלבנון, תימן, סוריה, עיראק ועזה. דבר המערער את היציבות באזור".
במכתב צוין כי "ישראל מזהירה שוב ושוב מפני הפעילות המסוכנת של איראן ומדגישה את ההפרות שלה באמצעות קריאה לקהילה הבינלאומית ולגופי האו"ם, תוך מתן ראיות מאומתות לפעילות הלא חוקית של המשטר האיראני במזרח התיכון ומעבר לו".
לבסוף נתבקשה מועצת הביטחון ליישם את אמברגו האמל"ח על איראן, לצד המשך יישום אמברגו הנשק והטילים הקיים על משטר האייתולות ולהגביר את הלחץ כנגד האיום האזורי שמגיע מאיראן.
ארדן חתם את המכתב באזהרה כי ישראל תנקוט בכל האמצעים הדרושים כדי להגן על אזרחיה ועל ריבונותה.