סקי
סקי צילום: ISTOCK

בעקבות השלגים הרבים שהצטברו בגרמניה, חלק מגולשי הסקי מצאו אתר חדש ובלתי נתפס לגלוש להנאתם – סמוך למחנה הריכוז בוכנוואלד במרכז גרמניה, בין קברי האחים של קורבנות השואה.

ראשי המוזיאון במחנה הריכוז הנאצי הגבירו בימים האחרונים את האבטחה במקום ופירסמו הודעה המבקשת מגולשי הסקי להפגין כבוד לקורבנות השואה הקבורים שם ולא להפוך את האזור לאתר סקי.

ההודעה הגיעה לאחר שאתר מחנה הריכוז הפך לפתע לפופולרי במיוחד עבור גולשי סקי ומזחלות שלג, כולל משפחות שהגיעו למקום לגלוש להנאתם ללא התחשבות בהיסטוריה הטראגית וקדושת המקום.

"מזחלות וסקי זה כיף. נוף חורפי יפה כמו זה שנמצא בבוכנוואלד כרגע מפתה אתכם לצאת לשטח פתוח. עם זאת, ברצוננו לבקש מכם להפגין כבוד לקורבנות ובעיקר לא להשתמש במזחלות או לגלוש בסביבה, כולל בין הקברים סמוך למגדל הפעמון", נכתב בהודעת מוזיאון בוכנוואלד.

יינס גריסטיאן וגנר, מנהל קרן הזיכרון לבוכנוואלד, סיפר לעיתון הגרמני "שפיגל" על התופעה המזעזעת שהתפתחה לאחרונה באזור. "בסוף השבוע האחרון היינו מאוד עסוקים כאן. כל מקומות החניה היו תפוסים, לא ידי מבקרים מחנה בוכנוואלד אלא על ידי חובבי ספורט חורף. חלק ממסלולי המזחלות הסתיימו ממש סמוך לקברים. מדובר בחוסר רגישות להיסטוריה, חייבים לכבד את המתים", אמר וגנר.

החל משנת הקמתו ב-1937 ועד שחרורו על ידי צבא ארה"ב בשנת 1945, מצאו את מותם 65 אלף בני אדם שנכלאו במחנה תחת תנאים לא אנושיים.