כנס תמיכה של ''הר המור'' במפלגת נעם בבחירות הקודמות
כנס תמיכה של ''הר המור'' במפלגת נעם בבחירות הקודמות צילום: נדב יריב

אבי מעוז, יו"ר מפלגת נעם, שיגר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה להסדיר את ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון לפני כניסת ג'ו ביידן לבית הלבן.

"כמי שפעל רבות, בהיותי מנכ''ל משרד הפנים ומנכ''ל משרד השיכון בממשלות אהוד ברק ואריאל שרון, להקמת מרבית הישובים והשכונות המדוברות, אני יכול להעיד את מה שכולם יודעים כי ישובים אלו בנינו ברשות ובסמכות, בשליחות ראש הממשלה והממשלה כולה דאז", כתב מעוז לנתניהו.

לדבריו, ''האחריות שלנו, אנשי הציבור שפעלו להקמת הישובים, לא הסתיימה. בתקופה זו כאשר ישנו חלון הזדמנויות מדיני שעלול להשתנות, אני מבקש מכבודו להזדרז ולהיענות לבקשתם של נציגי הישובים ולהביא להסדרה מלאה של ישובים אלו".

אבי מעוז הדגיש במכתבו לנתניהו: ''אין לנו כל ספק כי כאשר נעם תהיה בכנסת, היא תדע לשלב באופן הטוב ביותר את הנאמנות המוחלטת לתורת ישראל יחד עם האחריות לשלמות הארץ על כל חלקיה''.

הילדים מפגינים
צילום: עשהאל

ילדים ואמותיהם מהיישוב עשהאל בהר חברון הגיעו הערב (חמישי) לזעוק את מצוקתם בפני שר הביטחון בני גנץ ולדרוש את הסדרת היישובים הצעירים ביהודה ושומרון.

המפגינים הגיעו מול ביתו של גנץ בראש העין והורחקו על ידי המשטרה לצומת מרוחק.

המוחים דורשים משר הביטחון להניח בצד את השיקולים הפוליטיים ולאפשר להעלות לממשלה את הצעת המחליטים שגובשה והוסכמה על-ידי השרים הנגבי וביטון, אשר תאפשר להם לראשונה זה 20 שנה לקבל שירותי תשתיות בסיסים כגון חשמל, מים, תקשורת ומרכיבי ביטחון.

יוחאי דמרי ראש המועצה האזורית הר חברון המלווה את המאבק, אמר כי "אנשים נוטים לחשוב שמדובר בהתיישבות צעירה וחדשה אבל אנחנו מדברים על יישובים בני 20 שנה ויותר. אני פונה לשר הביטחון בני גנץ, שים בצד את הפוליטיקה למען האנושיות, שים את המחלוקות והקשב לילדים שהגיעו הערב לחצר ביתך, הם רוצים לחיות עם מים, חשמל, תחבורה ציבורית, תקשורת איכותית ועוד, תנאים בסיסיים שכל אדם במדינת ישראל בשנת 2021 זכאי להם".

מפורום ההתיישבות הצעירה נמסר: ''בכל יום אנחנו שומעים את הכאב של הילדים. עכשיו הזמן שגם שר הביטחון ישמע. אנו נמשיך ונגיע למחות ככל שנוכל קרוב לבית שלו בדרישה אחת - אל תיקח על מצפונך ילדים שמפחדים בלילה.

''עזוב את הפוליטיקה בצד ותסדיר את ההתיישבות הצעירה. אנו מקווים שהסיסמא ישראל לפני הכל כוללת גם את מי שנשלחו ע״י המדינה להתיישב ביהודה ושומרון״, הוסיפו בפורום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו