9172 חולי קורונה חדשים

אחוז הבדיקות החיוביות אתמול היה 7.6%. עד היום חוסנו 1.9 מיליון ישראלים במנה ראשונה ו-169 אלף קיבלו מנה שנייה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ב' בשבט תשפ"א

9172 חולי קורונה חדשים-ערוץ 7
בדיקות קורונה במודיעין
צילום: Yossi Aloni/Flash90

משרד הבריאות מעדכן כי 9,172 חולי קורונה חדשים אובחנו אתמול (חמישי). אחוז הבדיקות החיוביות הוא 7.6%. בסך הכל בוצעו 123,081 בדיקות.

נכון להבוקר (שישי) ישנם 1,097 חולים שמצבם מוגדר קשה, מהם 263 מונשמים. עד כה נפטרו מקורונה 3,869 בני אדם.

1,992,720 ישראלים קיבלו מנה ראשונה של חיסון ו-169,171 קיבלו מנה שנייה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין ביקרו אמש במרכז החיסונים של קופת חולים ''מכבי'' בעיר רמלה, והצטלמו עם המתחסנת ה-2 מיליון: מרגרט אל סוסו, סייעת בגן ילדים מרמלה.

נתניהו אמר כי "אם כולנו נקפיד גם לשמור על הכללים וגם להתחסן - נהיה המדינה הראשונה לצאת מזה. נקצר את תקופת המגבלות כמה שאפשר, אבל נצטרך שיתוף פעולה".

בנוגע להעברת חיסונים למדינות אחרות אמר נתניהו: "נעזור קודם כל לאזרחים שלנו. ככל שנוכל - נסייע לאחרים, לרבות השכנים שלנו".

ראש הממשלה התייחס גם לדרכון הירוק שיוענק למתחסנים, "קיימתי עם שר הבריאות כמה שיחות כדי להביא את תכנית הדרכון למימוש המוקדם ביותר, מה שיאפשר להתחיל לחזור לשגרה. נצטרך להמשיך לעטות מסיכות", הדגיש.

השר אדלשטיין התייחס למחלוקת סביב חיסוני אסירים ואמר כי "בשבוע הבא יועברו החיסונים לשירות בתי הסוהר. אנחנו שומרים על כל ההנחיות של ועדת התעדופים, גם כשזה מוצא או לא מוצא חן בעיני מישהו. חובה לחסן את כולם. אסיר שלא יחוסן - אחר כך נצטרך לבזבז עליו צוות רפואי, מכשיר אקמו, הנשמה".

בחדשות 13 דווח אמש על ישראלית שחלתה במוטציה הבריטית והדביקה 146 בני אדם. מדובר בחקירה הכי גדולה שנעשתה עד כה בישראל במפקדת פיקוד העורף. כעת בודקים שם 742 מגעים נוספים.

במשרד הבריאות מתכוונים לפתוח כבר בשבוע הבא את אופציית החיסונים גם עבור בני 40 פלוס, נשים שעוברות טיפולי פוריות וגם עבור תלמידי תיכון הלומדים בכיתות י"א-י"ב.

אחת הסיבות לכך שרוצים להקדים את התיכוניסטים ברשימה היא על מנת שבני הנוער יוכלו להגיע ללימודים - ולהתכונן לעונת הבגרויות. בינתיים, אחת המגמות שאותה זיהו במשרד הבריאות היא ההימנעות של צוותי ההוראה מלהגיע למוקדי החיסונים - זאת למרות שנשמעו איומים על השבת מערכת החינוך אם לא יינתן להם תעדוף בקבלת החיסון.

הירידה בביקוש נובעת משום שעד כה מי שהסתערו על המוקדים הם האנשים שרצו להתחסן, וכעת ייתכן שנותרו אלה שעדיין קצת מהססים - או מעדיפים שלא. בשלב זה ישנה התייצבות מסוימת במקדם ההדבקה ובמספר החולים הקשים, אולם רק בשבוע הבא נדע עד כמה משפיע החיסון. אם הוא אכן משפיע - אנו צפויים לראות ירידה חדה במספרים.