מידע על חולי קורונה הועבר לשב"כ ללא ידיעתם

ח"כ צבי האוזר פנה לשר הבריאות לאחר שפרטיהם של כ-140 אלף חולי קורונה מאומתים הועברו לשירות הביטחון ללא ידיעתם כמתחייב בחוק.

ערוץ 7 , ב' בשבט תשפ"א

מידע על חולי קורונה הועבר לשב"כ ללא ידיעתם-ערוץ 7
סלולר
צילום: ISTOCK

משרד הבריאות הודיע ליו"ר ועדת החוץ הביטחון, ח"כ צבי האוזר, כי בשל תקלת מחשוב שמקורה במשרד הבריאות, לא נשלחה לכ-140 אלף חולי קורונה מאומתים הודעה על כך שפרטיהם הועברו לבדיקה באמצעים טכנולוגים בשירות הביטחון הכללי.

העברת הפרטים ללא מסירת הודעה מפורטת לחולה מנוגדת לחוק שהסמיך את שירות הביטחון הכללי לסייע למאמץ הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה.

התקלה נמשכה כחודש ימים ואותרה רק אתמול (חמישי). משרד הבריאות עדכן את יו"ר ועדת החוץ הביטחון כי בכוונת המשרד לידע רטרואקטיבית חלק מחולים על מסירת פרטיהם כאמור.

האוזר רואה בחומרה תקלה זו ובעיקר את העובדה שהתקלה נמשכה כחודש ימים ולא אותרה. הוא פנה לשר הבריאות על מנת לקבל פרטים נוספים באשר למהות התקלה, לצעדים שבכוונת המשרד לנקוט כדי לצמצם את הפגיעה באמון הציבור ולצעדים שינקטו על מנת למנוע הישנותה של תקלה דומה בעתיד.

ח"כ האוזר: "לא ייתכן שבמשך חודש ימים המשרד לא ישים לב לפגיעה בציבור ולפגיעה בחוק. זהו נושא בעל רגישות ציבורית עצומה שהופקד בידי משרד הבריאות. כל תקלה שכזו מעמיקה את משבר האמון אל מול הציבור. חבל שגם עניין זה מתנהל בברדק בלתי נתפס".