ריקודים במלונית הקורונה ישעיה ה

מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הרב חיים קנייבסקי והרב גרשון אדלשטיין, אוסרים על השהות במלוניות הקורונה, גם אלו המיועדים לבחורי ישיבות בלבד זאת בשל מכשירי הטלוויזיה והאינטרנט בחדרים.

"כפי שהוברר לנו רבו המכשולות בהם, וגם במלוניות המיועדות לבחורי ישיבה בלבד הרי האווירה שם אינה מתאימה לבני תורה השואפים לעליה בתורה ויראת שמים. וזה מלבד המפגעים הרוחניים העלולים להימצא במקומות אלו ואכמ"ל, ובפרט לבני הישיבות הקטנות מלוניות אלו הם סכנה רוחנית ממש", כותבים הרבנים.

"על כן פנייתנו לבני הישיבות להימנע מלשהות ממלוניות אלו כלל (שלא במסגרת המשפחה), ובוודאי כל ישיבה תדאג לתלמידיה להתאים להם מקום ראוי הן בישיבה עצמה והן במקום אחר מטעם הישיבה מתוך אוירה תורנית ושמירה על כללי הבריאות", כך הרבנים.

יו"ר מפלגת מרצ ח"כ ניצן הורוביץ הגיב למכתבם של הרבנים: "קנייבסקי ואדלשטיין קוראים לתלמידי הישיבות לא ללכת למלוניות קורונה בגלל 'סכנה רוחנית'... תארו לכם שמרצ היתה קוראת לסטודנטים או למורים חולי קורונה - תישארו במוסדות הרגילים שלכם ותדביקו את כל סביבתכם. הפקרות, חרפה, פשע כלפי הציבור. והבעיה הגדולה היא כל אלה ששותקים מול הביזיון הזה".

בימים האחרונים התרבו הדיווחים אודות מפגשים מעניינים המתרחשים במלוניות הקורונה המיועדים לבני ישיבות. תלמידי ישיבת מרכז הרב ותלמידים מישיבות חרדיות נמצאים ביחד לשיח משותף, לימוד משותף וגם לוויכוח משותף על ערכים ואידיאולוגיה.

חגית משה, סגנית ראש העיר ירושלים המתמודדת לראשות מפלגת הבית היהודי, אמרה בתגובה למכתבה הרבנים כי ''במשך שנים הציבור הציוני דתי נרדף ומושמץ מכל עבר. הגיע הזמן לא לשתוק על ההשמצות האלה ולזקוף קומה. מבחינת חלקים בציבור החרדי אין כבוד לרב דתי לאומי או לגדולי הדור שמנהיגים את הציונות הדתית. בשבילם 'גדולי הדור' הוא מושג השמור לרבנים חרדיים בלבד. הדבר הזה הולך להפסק, כשאנחנו ככוח פוליטי נדאג לכבד את הרבנים שלנו.

''לצד הגינוי של הדיבורים המלעיזים על תלמדי החכמים בציונות הדתית, אני אפעל למינוי רבני עיר ודיינים דתיים לאומיים, שגדלו בבית המדרש של הרב קוק זצ"ל וגדולי ישראל שתורת ארץ ישראל היא נר לרגלם''.

משה הוסיפה: ''הוכחתי בתפקידי כמנהיגת מה הציונות הדתית בירושלים שאני יודעת לפעול למען רבנים ציונים וכך יש לנו בירושלים רב דתי ציוני, אחרי שנים רבות של שליטה חרדית. כעת הזמן להעתיק את ההצלחה הזו לכל רחבי הארץ וברגע שאבחר זו אחת הסוגיות הראשונות שאפעל למענן''.