משפצים את המצבות
משפצים את המצבות צילום: כוכבי המדבר

בני נוער בדואים הלומדים בבית הספר למנהיגות של ארגון "כוכבי המדבר" הגיעו לשפץ את בית העלמין של היישוב נבטים, לתקן את המצבות, לצבוע את הגדרות ולהעביר מסר של תקווה.

בית העלמין הושחת השבוע על ידי בדואים מהדרום שניפצו מצבות וריססו כתובות בבית העלמין היהודי.

ארגון ''כוכבי המדבר'' הפועל לפיתוח דור חדש של מנהיגות בדואית צעירה בנגב, לא נותר אדיש מול הפגיעה הקשה ושלח את פעיליו לשקם את בית העלמין.

צילום: כוכבי המדבר
צילום: כוכבי המדבר

ניר זמיר, ראש המועצה האזורית בני שמעון: "לפני יומיים הושחת בית הקברות בנבטים, זו הייתה פגיעה קשה בתושבי המושב ובכלל תושבי בני שמעון. לשמחתי, פרויקט כוכבי המדבר, שהוא פרויקט מדהים של מנהיגות בדואית צעירה, התנדבו ובאו לשפץ את המקום בתיאום עם המועצה.

''הם הראו שאפשר גם אחרת – אפשר לעבוד במשותף, לחזק את השכנות הטובה, אפשר לשלב ידיים למען נגב יותר טוב לכולנו. אני גאה ביוזמה הזאת ושמח עליה, ושמח על הדרך שמתחילה להתהוות באזור", הוסיף זמיר.

תנועת רגבים הגישה תלונה במשטרה נגד חילול בית העלמין בנבטים לאחר שבדואים פגעו במצבות במקום, תיעדו את המעשים והעלו את הסרטון לרשת החברתית טיק-טוק. בשבועות האחרונים רוססו כתובות גרפיטי בערבית על גדר בית העלמין, וחלקים ממנה נעקרו.

מושב נבטים שליד באר שבע מוקף במקבצים של פזורה בדואית בלתי חוקית, והוא סובל שנים ארוכות מפשיעה, ונדליזם, פריצות ושוד חקלאי.

המושב עצמו מוקף בגדר ובתעלה נגד טנקים, אולם בית העלמין ממוקם מחוץ לתחומי המושב, והוא סובל שוב ושוב מפגיעה, ונדליזם ואף מחילול מצבות.

"התמונות המחרידות האלו, הן תוצאה של חוסר המשילות המתמשך של מדינת ישראל בנגב", אמר אביתר דוד, רכז מחוז דרום בתנועת רגבים. "אין שום דרך יפה לומר את זה, ואין שום דרך לטייח את היקף הבעיה. אנחנו נמשיך ונשב על הסיפור הזה, עד שהעבריינים יבואו על עונשם".