חיסונים נגד קורונה גם לבני 45 ומעלה

ועדת התעדופים של משרד הבריאות החליטה כי מיום ראשון יוכלו כל בני 45 ומעלה לקבל חיסון נגד נגיף הקורונה.

ערוץ 7 , ב' בשבט תשפ"א

חיסונים נגד קורונה גם לבני 45 ומעלה-ערוץ 7
חיסון נגד קורונה
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

משרד הבריאות הודיע בצהריים (שישי) כי החל מהשבוע הבא יחוסנו מבוטחי קופות החולים מגיל 45 ומעלה.

בהודעת משרד הבריאות נאמר כי יש לקופות החולים לתיאום תור לחיסון. עד כה חוסנו כשני מיליון ישראלים במבצע החיסונים.

ההערכות הן שגיל 40 יהיה הגיל האחרון של מתווה התיעדוף וככל הנראה הוא יפתח לכלל האוכלוסיות כבר באמצע השבוע הבא.

אתמול אובחנו 9,172 חיוביים לנגיף הקורונה. שיעור הבדיקות החיוביות נותר גבוה - 7.6%. בסך הכול פוענחו כ-120 אלף בדיקות קורונה.

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 1,848 חולי קורונה - 1,097 מהם במצב קשה ו-263 מחוברים למכונות הנשמה.

מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 3,869 חולי קורונה – 26 מהם אתמול. ביום רביעי נפטרו 50 חולים. מאז תחילת ינואר נפטרו בישראל 525 חולי קורונה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין ביקרו אמש במרכז החיסונים של קופת חולים ''מכבי'' בעיר רמלה, והצטלמו עם המתחסנת ה-2 מיליון: מרגרט אל סוסו, סייעת בגן ילדים מרמלה.

נתניהו אמר כי "אם כולנו נקפיד גם לשמור על הכללים וגם להתחסן - נהיה המדינה הראשונה לצאת מזה. נקצר את תקופת המגבלות כמה שאפשר, אבל נצטרך שיתוף פעולה".

בנוגע להעברת חיסונים למדינות אחרות אמר נתניהו: "נעזור קודם כל לאזרחים שלנו. ככל שנוכל - נסייע לאחרים, לרבות השכנים שלנו".

ראש הממשלה התייחס גם לדרכון הירוק שיוענק למתחסנים, "קיימתי עם שר הבריאות כמה שיחות כדי להביא את תכנית הדרכון למימוש המוקדם ביותר, מה שיאפשר להתחיל לחזור לשגרה. נצטרך להמשיך לעטות מסיכות", הדגיש.

השר אדלשטיין התייחס למחלוקת סביב חיסוני אסירים ואמר כי "בשבוע הבא יועברו החיסונים לשירות בתי הסוהר. אנחנו שומרים על כל ההנחיות של ועדת התעדופים, גם כשזה מוצא או לא מוצא חן בעיני מישהו. חובה לחסן את כולם. אסיר שלא יחוסן - אחר כך נצטרך לבזבז עליו צוות רפואי, מכשיר אקמו, הנשמה".