אביב גפן עם נתניהו וחילי טרופר
אביב גפן עם נתניהו וחילי טרופר צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

הזמר והיוצר אביב גפן סיפר על השיחות והפגישות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שהובילו למתווה לפתיחת עולם התרבות בגובה 70 מיליון ש"ח, כולל סיוע לאמנים שנקלעו למצוקה בשל משבר הקורונה.

"לפני שבוע היה לי טלפון מחסוי. על הקו היה בנימין נתניהו. הוא ביקש שניפגש", כתב גפן באינסטגרם. ''אחרי יומיים נסעתי לירושלים וישבנו לדבר, בפעם הראשונה בחיי. השיחה לא הייתה קלה לי. הפגישה לא הייתה קלה לי. אבל היא הייתה מאד חשובה לי.

''באתי בשם האומנים, האחים והאחיות שלי שהגיעו למצב שבו הם כבר לא רוצים לשיר, הם רוצים לחיות. הם רוצים לחיות בכבוד. הוא הקשיב לי. ניהלנו במשך שבוע דיונים עם הגורמים במשרד האוצר. עם משרד התרבות. הגענו לצעקות, זה התפוצץ, התייאשנו ושוב חזרנו לדבר. היום קיבלתי הודעה שהמתווה אושר''.

אביב גפן פירט את המתווה שגובש: ''64 מיליון ש"ח לרשויות שיחויבו לקנות הופעות, ועוד 6 מיליון ש"ח לאמנים במצוקה''.

באשר לעובדה שנפגש עם נתניהו למרות חילוקי הדעות הפוליטיים כתב גפן: ''מוזר? כן. החיים מוזרים. הקורונה מוזרה. הכל מוזר. אבל אני קודם כל בצד של התרבות. אני איפה שאחיי בעולם התרבות צריכים אותי. אני איפה שמוזיקאים גאונים שגופם בגד בהם מחשבים מה לאכול היום.

''אני איפה שהבמה נבנית מחדש וסוף סוף פנס נדלק אחרי שנה. אני איפה שנהג מנקה את הוואן שלו וחוזר לכביש להסיע להופעה. ומי שמוכן לעזור - אפגש איתו בכל מקום בעולם. כאן ועכשיו. בלי תנאים ובלי משחקים.

''וצריך להגיד תודה. לכן היום אני אומר תודה לראש הממשלה וצוותו, לשר האוצר, רויטל שטראוס ולשר התרבות. רק התחלנו במאבק, אבל עשינו היום צעד חשוב. אלפי שירים נולדו היום, בלי שאפילו תו אחד נכתב בהם. תחזיקו מעמד, זה עוד מעט נגמר", הוסיף אביב גפן.