למה אתה כל כך מפחד ממני, אחמד טיבי?

ח"כ טיבי סירב להתעמת באולפן עם יוסף חדאד, נכה צה''ל ופעיל חברתי. "רוב החברה הערבית רוצה להרגיש חלק אינטגרלי במדינה".

ערוץ 7 , ב' בשבט תשפ"א

למה אתה כל כך מפחד ממני, אחמד טיבי?-ערוץ 7
יוסף חדאד
צילום: יחצ

הפעיל החברתית יוסף חדאד, נכה צה''ל ובן האוכלוסייה הערבית שפועל לקירוב בין יהודים לערבים, הוזמן אתמול (חמישי) לתוכניתו של עופר חדד באולפן חדשות 12.

יחד עימו הוזמן לאולפן חבר הכנסת אחמד טיבי, יו"ר סיעת הרשימה המשותפת.

רגע לפני השידור סירב טיבי לשבת לצדו של חדאד. "בכניסה לאולפן כשטיבי הבין שזה עימות מולי הוא לא הסכים לזה והתחיל לעשות רעש", כתב חדאד בטוויטר. ''אז לא יהיה עימות, הוא ידבר לבד באולפן כמו שרצה בלי שאני אהיה מולו, ורק שייצא מהאולפן אני אכנס... למה אתה כל כך מפחד ממני אחמד? אתה מתיימר להיות מנהיג של החברה שלי? אתה בדיחה''.

במהלך השידור, חדאד הביע את אכזבת הציבור הערבי מהרשימה המשותפת ואמר כי ''החברה הערבית מחפשת אלטרנטיבה. זה בידיים של המפלגות השונות שירצו באמת לפנות לקול הערבי ולהוות לו בית אמיתי דרכו נוכל להשפיע על עתידנו מתוך שותפות''.

''רוב החברה הערבית ובעיקר הצעירים בה רוצים להשתלב, רוצים להרגיש חלק אינטגרלי במדינה ובעיקר רוצים שותפות", הסביר חדאד.

העיתונאית ומגישת הטלוויזיה לוסי אהריש התייחסה הבוקר (שישי) להתקרבות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו אל המגזר הערבי בישראל.

בשיחה עם ג'ודי שלום ניר מוזס ברדיו 103FM אמרה אהריש כי "זה סיפור אהבה משני הצדדים, הערבים רוצים הכרה והם מחפשים אותה כבר הרבה מאוד שנים. אני רואה את האהבה פורחת גם מצד הציבור הערבי.

''המהלך של נתניהו הוא מהלך מבריק פוליטית. נתניהו הראה את גוש השמאל במערומיו", הוסיפה אהריש והעריכה כי בסופו של דבר "אחרי הבחירות הציבור הערבי לא יקבל כלום. הוא יישכח כמו שהוא נשכח כל הזמן".

האם תיכנס לפוליטיקה? אהריש לא מתכננת צעד שכזה, ''לא אעשה את זה. הרבה מפלגות פנו אליי, חוץ מהליכוד והמשותפת'', סיפרה. "אני חושבת שתקום מפלגה ערבית חדשה אבל לא כרגע. איימן עודה פספס את ההזדמנות שלו לפני חמש שנים כשהיה עוד כוכב עולה, פספס הזדמנות לעשות שינוי על אותו קול חדש והוא נסחף אחרי הישן. הוא לא רוצה באמת לא בשורה חדשה''.

אהריש תקפה את התנגדות הרשימה המשותפת להסכמי השלום עם האמירויות ובחריין, ''מה אתם עושים? בשביל מה זה טוב? ערביי ישראל לא מתעניינים בהסכמי שלום עם אבו דאבי ומרוקו, לא מתעניינים בפלסטינים בשטחים, ערביי ישראלים מעניין אותם החיים עצמם ומה שקורה יום יום, אלימות, רווחה וחינוך. שולחים ילדים לבתי ספר ולא יודעים אם יחזרו משם בגלל ירי תועה. לא מעניין אותם לדבר על הכיבוש''.