לוד.
לוד.צילום: ערוץ 7

ביום ראשון ייערכו הבחירות לרבנות העיר לוד השרויה כבר כמה שנים ללא רב, מאז פטירתם של רבני העיר הרב נתן אורטנר זצ"ל והרב חיים חדד זצ"ל.

תהליך הבחירות הממושך נפתח לפני כ-6 שנים על ידי השר דוד אזולאי ז"ל ובהמשך נתקע על ידי בג"ץ בשל חקירה שהתקיימה נגד אחד המועמדים וגילוי חשדות על האופן בו השיג את תעודת הכושר.

מבין שנים עשר המתמודדים ישנם שלושה מועמדים בולטים. הראשון שבהם הוא הרב יצחק מוזגורשוילי, רב שכונות שרת ורמט בעיר ורבה של קהילת יוצאי גרוזיה בלוד.

הרב מוזגרשוילי נתמך גם על ידי קהילת חב"ד המקומית ורב הקהילה הרב יורקוביץ', וכן מקבל את תמיכת הקהילה הליטאית המתפתחת והקהילה הדתית לאומית בעיר, בנוסף לתמיכה עממית רחבה ברחבי העיר.

עוד מתמודד מרכזי הוא תושב העיר הרב חיים שמילה, שהגיע להתגורר בעיר בשנים האחרונות ונתמך בעיקר על ידי קהילת יוצאי תוניס בעיר.

מועמד נחשב נוסף הוא הרב שמעון מאיר ביטון, רב קהילת עוד יוסף חי ב'גני יער', הזוכה לתמיכת ראש העיר יאיר רביבו ונחשב למועמד המועדף עליו.

מן הראוי לציין כי רביבו עצמו משתייך לקהילת 'עוד יוסף חי'. אגב, הרב ביטון ייאלץ להתעדכן בתוצאות הבחירות מביתו, שכן הוא נתון בבידוד עד ליום רביעי - לאחר שבא במגע עם חולה קורונה.

גורמים בעיר מציינים כי הקרב שקול ופתוח לחלוטין והכל עשוי להתרחש ברגע האמת. משום שההצבעה חשאית ונערכת מאחורי פרגוד.

כמקובל, השבוע שלחה הועדה מכתב לכל חברי הגוף הבוחר ובו ציינה כי הם נדרשים להפעיל שיקול הדעת ובמידה והם נתקלים בלחצים פסולים – עליהם לדווח ליועצת המשפטית של הועדה.

עו״ד יואב ללום בא כוחו של הרב שמעון מאיר ביטון מסר בתגובה: כרגיל אלו שהולכים להפסיד מחר - הם אותם אלו שעומדים מאחורי הכתבות והפצת השקרים לא בוחלים באמצעים. החשדות השקריים הוכחו כעורבא פרח, והחקירה נסגרה בהעדר אשמה דהיינו לא הייתה ולו ראיה קטנה התומכת בחשדות, וכל שאר השקרים התנפצו להם.

כך גם הבדיקה המנהלית בעניינו של הרב ביטון, במסגרתה מי שקיבל ביקורת היו דווקא אחרים ולא מרשי. בעזרת ה׳ מחר יבחר מרשי - הרב שמעון מאיר ביטון לתפקיד רב העיר, ובני העיר יזכו לרב איכותי בשיעור קומה הראוי לה, ויתקיים במרשי הפסוק: דום לה׳ והתחולל לו והוא יפילם חללים חללים".