ג'ו ביידן
ג'ו ביידן צילום: רויטרס

לאחר שטוויטר החליטה לסגור לצמיתות את חשבונו של הנשיא דונלד טראמפ, נאלץ הנשיא הנכנס ג'ו ביידן לפתוח חשבון חדש שהתחיל מאפס עוקבים.

הכתובת הנוכחית של חשבונו החדש של ביידן כנשיא ארה"ב היא @PresElectBiden אך החשבון יקבל את הכתובת הישנה והרגילה של חשבונו של נשיא ארה"ב, @POTUS, מיד לאחר טקס ההשבעה שלו כנשיא ביום רביעי הקרוב.

ביום שישי בבוקר, זמן קצר לאחר שהשיק את חשבונו החדש כנשיא ארה"ב, כבר צבר ביידן מעל 600 אלף עוקבים וכעת הוא מתקרב ל-900 אלף עוקבים חדשים. בציוץ הראשון שלו בחשבון החדש כנשיא ארה"ב כתב ביידן כי "חברים, זה יהיה החשבון לתפקידים הרשמיים שלי כנשיא. בשעה 12:01 בתאריך 20 בינואר הוא יהפוך ל- POTUS. עד אז אשתמש בכתובת @JoeBiden".

חשבונו הפרטי של ביידן צבר כבר 24 מיליון עוקבים. במהלך כהונתו של הנשיא טראמפ הפך חשבון הטוויטר של הנשיא לאחד הכלים החשובים שלו בהעברת המסרים לאזרחי ארה"ב, וגם ביידן וצוותו מתכוונים להשתמש בחשבון הטוויטר באופן תדיר.

טראמפ עצמו ירש את חשבון הטוויטר הנשיאותי מהנשיא לשעבר אובמה כאשר היו בו 13 מיליון עוקבים, אך המספר גדל בהתמדה לאחר שטראמפ החל לצייץ מסרים בטוויטר כמעט מדי יום.

בצוות הקמפיין של ביידן הביעו מורת רוח מכך שהנשיא קיבל את החשבון הנשיאותי החדש עם אפס עוקבים ויצטרך לאסוף עוקבים חדשים, אך טוויטר פירסמה הודעה בה נאמר כי "החשבונות המוסדיים לא ישמרו באופן אוטומטי את העוקבים מהממשל הקודם". החשבון הנשיאותי הוקם בשנת 2015, במהלך כהונתו של הנשיא אובמה בתפקיד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו