אסאן נמלט על גגות פריז
אסאן נמלט על גגות פריז Emmanuel Guimier /Netflix

השם הוא לופן, ארסן לופן. מעין דמות צרפתית מיתית שבאופן אסוציאטיבי מזכירה את שרלוק הולמס, הבלש הידוע, אך בניגוד למקבילו הבריטי לופן דווקא מעדיף להשתמש ביכולותיו המיוחדות על מנת להתחמק מזרועו הארוכה של החוק הצרפתי.

הסדרה הצרפתית 'לופן' מסתמנת כלהיט החדש של נטפליקס, ומיד עם שחרור חמשת הפרקים הראשונים שלה היא זינקה לראש רשימת הסדרות והסרטים הנצפים ביותר. גם המהלך הזה, של לשחרר רק חצי מהסדרה, מעיד שנטפליקס צפו מראש את הבאזז שהיא תייצר, וכנראה העדיפו לשמר אותו לאורך זמן.

ארסן לופן, שעל שמו נקראת הסדרה, הוא דמות דמיונית של פורץ ג'נטלמן ובלש לעת מצוא שמככב בספריו של הסופר הצרפתי מוריס לבלאן, וגם, וזה מה שחשוב לענייננו, גיבור ילדותו ומושא לחיקוי של אסאן דיופ – גנב, ג'נטלמן ואבא של ראול.

אסאן הוא הגיבור הראשי של הסדרה החדשה, ובכל פרק אנחנו מקבלים עוד הצצה לעלילותיו ולניסיון הנקמה שלו במשפחה העשירה שאחראית למות אביו, כשאת הרעיונות ל'טריקים' הגאוניים בהם הוא משתמש הוא שואב מאותם ספרים ישנים שכל ילד בצרפת מכיר.הסדרה מתרחשת בפריז, והשפה המדוברת בה היא צרפתית כמובן. עוד אחד מיתרונותיו של הסטרימינג הוא החשיפה הרחבה לתכנים מגוונים, אם פעם סרטים וסדרות בשפות זרות נחשבו לנישה,(גם אם איכותית אבל עדיין נישה), בשנים האחרונות כולנו שרנו בלה צ'או בספרדית עם 'בית הנייר', בכינו בטורקית עם 'נס בתא מספר 7', וחלמנו על פריז בצרפתית עם 'אמילי בפריז' ו'לופן'.

'לופן' עשויה טוב, מדויק, ובאופן לא פחות חשוב מזה, מהודק. בלי אלימות מיותרת, בלי קטעי עירום או תמונות לא צנועות, בלי גאדג'טים מתוחכמים ובלי יותר מדי דמויות. מספר מצומצם של דמויות, שמשוחקות בידי שחקנים מעולים, עלילה טובה ומעניינת (יש כמה פספוסים קטנים, אבל זה לגמרי נסלח) וגנב אחד בשם אסאן דיופ שקשה שלא להתאהב בו.

הדבר היחיד שקצת ביאס אותי בסדרה, זה שעדיין לא שחררו את החצי השני. אבל אם יש לכם סבלנות לחכות, זה לגמרי שווה את זה.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7