נפתלי בנט: מחדל נתב״ג של ממשלת נתניהו

יו"ר ימינה נפתלי בנט אומר כי "מחדל נתב״ג של ממשלת נתניהו יצר חור ענק שדרכו נכנסו אלפי חולים עם קורונה ומוטציות".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בשבט תשפ"א

נפתלי בנט: מחדל נתב״ג של ממשלת נתניהו -ערוץ 7
נתניהו בנתב"ג
צילום: לע"מ

יו"ר ימינה ושר הביטחון לשעבר נפתלי בנט מגיב לדיווח לפיו רק היום ראש הממשלה נתניהו הורה לחייב את הנכנסים לישראל בבדיקות קורונה.

"חבל שהיה צריך להמתין לכ-50 מתים מקורונה ביום בכדי לקבל החלטה פשוטה שאנחנו קוראים לקבלה מזמן - לבדוק נוסעים נכנסים. איוולת נוראה. מחדל נתב״ג של ממשלת נתניהו יצר חור ענק שדרכו נכנסו אלפי חולים עם קורונה ומוטציות, בזמן שכאן סוגרים את החיים. נשקם את ישראל".

חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון הוסיפה "כיו״ר ועדת הקורונה התרעתי במשך חודשים על המחדל בנתב״ג והחשיבות בבדיקת המגיעים ארצה, אך אף אחד לא נקט בפעולה. אבסורד לבדוק אנשים ביציאה מהארץ אך לא בחזרתם ארצה כולל ממדינות אדומות. לנתב״ג יש את הכלים לבצע בדיקות לנכנסים ארצה והימנעות המדינה מכך מעידה על כישלון מחפיר.

צר לי שבממשלה נזכרו להתעורר רק אחרי הגעת חולים עם מוטציות ועלייה בתמותה בהיקפים גבוהים. מספיק עם הדיונים והבירוקרטיות, תתחילו לפעול".

משרד הבריאות פרסם הערב (מוצאי שבת) כי ביממה האחרונה אובחנו בישראל 8,013 מאומתים לקורונה ואחוז הבדיקות החיוביות עלה ל-8.6%.

מספר הנפטרים עלה, והגיע ל-3,943 בני אדם מאז פרוץ המגפה. בנוסף נרשמה ירידה של 110 חולים במצב קשה, שמספרם עומד כעת על 1,082, 247 מהם מונשמים. משרד הבריאות עדכן גם את מספרי המתחסנים בישראל: 2,027,835 התחסנו עד כה במנה ראשונה, 205,579 חוסנו במנה השנייה.

בנוסף, הודיע משרד הבריאות כי 4 נדבקים נוספים במוטציה הדרום אפריקני אותרו בישראל – לאחר ששבו מאיחוד האמירויות. עד כה, התגלו בישראל 12 מקרים של הווריאנט הדרום אפריקני.