החל מהבוקר: חיסונים לבני 45 ומעלה

מבצע החיסונים ממשיך להתרחב, והחל מהיום יחוסנו בקופות החולים מבוטחים בני 45 ומעלה. הנתון המדאיג: קיפאון בשיעור המתחסנים המבוגרים

ערוץ 7 , ד' בשבט תשפ"א

החל מהבוקר: חיסונים לבני 45 ומעלה-ערוץ 7
חיסון נגד קורונה
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מבצע חיסוני הקורונה ממשיך להתרחב בקצב מהיר בהובלת קופות החולים, במקביל לתחילת השבוע השני של חיסוני המנה השניה.

החל מהבוקר יורשו להתחסן באופן רשמי כל מבוטחי קופות החולים בגילאי 45 ומעלה, וזאת לאחר שבשבוע שעבר הורחב המבצע לבני חמישים ומעלה.

עם זאת, במשרד הבריאות הביעו בסוף השבוע דאגה מכך שחל קיפאון בשיעור המתחסנים מקרב קבוצת הסיכון העיקרית, בני ה-60 ומעלה, והוא עומד כעת על כשני שליש (67 אחוזים).

משמעות המצב היא שכשליש מאוכלוסיית הסיכון העיקרית לחלות בנגיף לא חוסנו, והם עלולים להמשיך ולפתח מחלה קשה גם בשבועות הבאים ולהקשות על סיום גל התחלואה הקשה.

בתוך כך הסביר הבוקר בראיון לרשת ב' ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש מדוע מתכוון משרד הבריאות לבקש את הארכת הסגר הנוכחי בשבוע.

"מהסתכלות היום אני מעריך שלא יהיה מנוס מהארכת הסגר בשבוע נוסף. אנחנו עדיין לא ירדנו במספר החולים הקשים בבתי החולים. העומס הוא גדול מאוד בכל בתי החולים ובכל מערכת הבריאות", ציין אש.

"אני מסתכל על הנתונים יום יום. בשבוע האחרון יש התייצבות מסוימת אבל עדיין אין ירידה. גם במספר המאומתים היתה התייצבות ואנחנו מחכים לראות ירידה כתוצאה מהסגר. זה שבוע מפתח בעניין הזה", הדגיש.