אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורן צילום: גדעון שרון, לע"מ

שר המשפטים לשעבר וחבר מפלגת הישראלים בראשות רון חולדאי בהווה, אבי ניסנקורן, שוחח היום (ראשון) עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm על הירידה של המפלגה בסקרים.

לדבריו, "אני לא מודאג. אני חושב שיש לנו מפלגה שמייצגת את המרכז שמאל ויכול להיות שזה ייקח זמן עד שאנשים יפנימו את זה. מי שרוצה דמוקרטיה חזקה, כלכלה חברתית, מפלגה ביטחונית אך שואפת לשלום אמיתי בסופו של דבר ימצא את הבית שלו - הישראלים. אני חושב שאנחנו נהיה מפלגה דו ספרתית. אצל סער חונים חמישה מנדטים שהם מרכז שמאל, הערכים שמייצגת הישראלים מתאימים לאנשים אלו. מי שרוצה לבחור את נתניהו יבחר בו, אך הוא מסמן שחיתות ולא יכול להיות רה"מ כי הוא משחית וסכנה לדמוקרטיה".

לנתניהו יש כשל ניהולי

עוד הוסיף בהמשך דבריו, "לנתניהו יש כשל ניהולי ולא יכולות ניהוליות, ישבתי איתו בממשלה, אנחנו חייבים להיאבק על הדמוקרטיה הישראלית. נאבקתי בנתניהו שישה חודשים מבפנים, עכשיו איאבק מבחוץ ואני מאמין שבסופו של דבר נדע לייצר קואליציה של 61 בלי נתניהו. חולדאי ראוי להוביל, השחקנים המרכזיים יהיו בסופו של הישראלים ויש עתיד, העבודה בהחלט שותפה לגיטימית. אני אדם בלי אגו, צצות יותר מדי מפלגות כמו פטריות, אני חושב שצריכה להיות מפלגת מרכז שמאל חזקה ולא חשבתי שזה נכון להתווכח על מקומות, האגו פה משני". ומה חשב על מי שהיה שותפו לדרך, יו"ר כחול לבן בני גנץ? שר המשפטים לשעבר לא הסתיר את אכזבתו, לדבריו: "באופן אישי מאוד התאכזבתי מהתנהלותו, אני חושב שהסיכוי לחיבור עמו הוא קלוש".

האם אנו צפויים לראות חיבורים בגוש המרכז שמאל שהתמלא לאחרונה במפלגות רבות? ניסנקורן השיב: "היו חיבורים בשבוע האחרון של ינואר אבל הם יצטרכו להיות כאלה המבוססים על דרך משותפת. גדעון סער לא רלוונטי לחיבור, הוא יכול להיות שותף רלוונטי לקואליציה כי השקפת העולם שלנו ימנית. כל מי שבמרכז שמאל הוא רלוונטי לחיבורים בתנאי שיש לו דרך מאוד ברורה, לא נהיה במצב בו הרשימה שתרוץ לכנסת תהיה מגמגמת. בנט גם הוא לא יהיה בחיבור, הוא ימין קיצוני גם במובן הכלכלי של כלכלה קפיטליסטית וחזירית שאין בה שום איזונים לטובת החלש, והוא גם איש ימין מאוד קיצוני".