החיסונים בעולם: ישראל מובילה באחוזים

בהודו יצא לדרך 'מבצע החיסונים הגדול בעולם'. היעד: 2.8 מיליארד מנות חיסון ל־ 1.4 מיליארד מתחסנים

בן שאול , ד' בשבט תשפ"א

החיסונים בעולם: ישראל מובילה באחוזים-ערוץ 7
חיסון נגד קורונה
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שבועות ארוכים חלפו מאז החלו מבצעי החיסונים במדינות השונות וישראל עדיין מובילה בפער ענק על כל המדינות האחרות בשיעור ההתחסנות באוכלוסיה. גם במספרים אבסולוטיים מדורגת ישראל גבוה מאוד, מיד אחרי ארה"ב, סין ובריטניה.

באחוזי ההתחסנות נמצאת ישראל עם כ־23 אחוזים, ובמקום השני איחוד האמירויות עם כ־14 אחוזי התחסנות. במקום השלישי בחריין עם קצת פחות משישה אחוזים ובמקום הרביעי בריטניה עם פחות מחמישה אחוזים.

ארה"ב חמישית עם קצת יותר משלושה אחוזים, איטליה אחריה עם אחוז וחצי וספרד עם אחוז ורבע. קנדה עם אחוז ועשירית האחוז ואחריה גרמניה עם אחוז בודד של מתחסנים. בפולין קצת פחות מאחוז ובסין 0.69 אחוז מהאוכלוסיה כבר התחסנו לנגיף.

במספרים אבסולוטיים, ארה"ב מובילה וסין צמודה אליה, כשבכל אחת מהן התחסנו קצת יותר מעשרה מיליון בני אדם, בריטניה שלישית עם קרוב לשלושה וחצי מיליונים, ישראל רביעית עם שני מיליונים ואיחוד האמירויות עם 1.4 מיליון. כל שאר המדינות חיסנו עד כה פחות ממיליון אזרחים בסך הכל.

בסוף השבוע דווח על תחילתו של מבצע החיסונים הגדול בעולם, בהודו, שמתכוונת לחסן 1.4 מיליארד בני אדם. בשלב הראשון יחוסנו 30 מיליון עובדי מערכת הבריאות הודית, ולאחריהם 270 מיליון מבוגרים ואנשים בקבוצת סיכון הסובלים ממחלות רקע. רק לאחר מכן יוכלו להתחסן אזרחים צעירים שאינם חולים.