הנשיא ריבלין
הנשיא ריבלין צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שוחח היום (ראשון) עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וביקש לדרוש בשלומו ובשלום השובתים רעב בימים אלה על רקע התמוטטותו של איתי זר.

הנשיא ביקש ממנו לחדול מהצעד הקיצוני הזה בשל דאגה רבה לו ולשלום השובתים במיוחד בימי הקורונה.

בדבריו לדגן ולראשי המחאה אמר הנשיא, "אני מבקש ממך לשבת עם החברים ולהחליט על סופה של שביתת הרעב. אני דואג לכם מאוד. שביתת רעב היא צעד קיצוני תמיד ובתקופת הקורונה עוד יותר. אתם פגיעים יותר וחשופים יותר. אנא- ונשמרתם לנפשותיכם מאוד".

"כולכם מנהיגים בעירכם והקהילות שלכם זקוקות לכם. אני מכיר אותך ואת היכולת שלך לנהל מאבקים גם ללא צעדים קיצוניים כמו שביתת רעב. אני מבקש ממך לאסוף את החברים ולהיערך בדרכים אחרות. זוהי אינה תקופה לשביתת רעב ממושכת כל כך",

ראש המועצה הודה לנשיא על שיחת הטלפון ואמר כי היא מחממת לב אך הוא מצטער שלא יוכל להיענות לבקשה והוסיף, "לא נוכל להפסיק את שביתת הרעב ואני לא אוכל לחזור למשרדי המחומם ולאכול כשאלפי ילדים בשומרון ועשרות אלפים בהתיישבות יושבים בבתיהם בסגר ללא חשמל וללא מרכיבי בטחון ומים מזה עשרות שנים".

אוריה לוברבום מראשי ההתיישבות הצעירה השובת רעב מזה 15 יום הצטרף לשיחה ואמר לנשיא, "זה עניין של חיים ומוות בלי מרכיבי בטחון חשמל ומים הילדים שלנו הנשים והגברים בסכנה יומיומית עדיף שאני אמות בשביתת רעב ויהיה לילדים שלי מרכיבי בטחון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו