"מדובר בהשפעות בלתי נתפסות": הפרופסור חושף את המנגנונים העוצמתיים שמאחורי המסך

השבוע בפרויקט השובב"ים: הרצאה חינמית של פרופסור עמיחי-המבורגר, על ההיבטים הפסיכולוגיים של ההתמכרות לאינטרנט ולרשתות החברתיות

בשיתוף 'לוקחים אחריות' , ד' בשבט תשפ"א

"מדובר בהשפעות בלתי נתפסות": הפרופסור חושף את המנגנונים העוצמתיים שמאחורי המסך -ערוץ 7
התמכרויות לאינטרנט ולרשתות חברתיות
יאיר עמיחי-המבורגר

נכנסנו לשבוע השלישי של פרוייקט השובבים מבית לוקחים אחריות, אשר במסגרתו יועברו שש שיחות אודות עניינים הקשורים בגלישה נכונה ברשת.

בשבוע שעבר דיבר הרב יהושוע שפירא על המציאות הבלתי אפשרית שבה הילדים שלנו גדלים, ועל חשיבות ההתמגנות הטכנולוגית, לא מתוך בריחה מהתמודדות אלא כהחלטה שקולה ומושכלת.

השבוע, ביום ג' הקרוב בשעה 20:30, יחשוף בפנינו פרופסור יאיר המבורגר (ראש המרכז לחקר הפסיכולוגיה של האינטרנט במרכז הבין תחומי הרצליה, אשר נחשב לאחד החוקרים המובילים בעולם בחקר הפסיכולוגיה של האינטרנט) את הנזקים והפתרונות הפסיכולוגיים אותם מכיר המדע כבר שנים.

להרשמה להרצאה ללא עלות לחצו כאן

המדע כבר מזמן יודע שהשימוש הרב במסכים ובאינטרנט איננו אינו גורם רק לבזבוז זמן משמעותי. חוקרי מדעי המוח הולכים ומגלים שלשימוש הרב במסכים ובאינטרנט ישנה השפעה ישירה על חווית האושר שלנו, על היכולות הקוגניטיביות שלנו, ועל מערכות היחסים שלנו עם עצמנו ועם הסביבה. כששאלו את מנכ"ל נטפליקס מי המתחרים שלו, הוא ענה: ''המתחרים היחידים שלי הם שעות השינה של הצופים בבית''.

המסך והאינטרנט אינם מוצרים ''תמימים'', הם אינם כמו המטאטא או המדפסת שלנו, שרק מחכים לנו בשקט כדי שנעשה בהם שימוש לטובתנו. המסך שלנו הוא יצור חי ובועט המנסה בכל כוחו לתפוס את הקשב שלנו ולנגוס ללא שובע עוד ועוד מהזמן הפנוי שיש לנו להשקיע בדברים החשובים לנו בחיים, ועל ידי כך יכולים להיגרם נזקים מבהילים.

לאור זאת, הבעיה הגדולה היא שהוא טוב בזה, הוא מקצוען, כיוון שמי שמנחה אותו הם פסיכולוגיים ואנליסטים מהשורה הראשונה, היודעים המון על הנפש האנושית, ואינם בוחלים להשתמש בכל מניפולציה אפשרית שתשפיע עלינו, ללא כל התחשבות בנזקים ובהשפעות השליליות הנגרמות לנו מכך.

כדי להחזיר לעצמנו את השליטה לידיים, ולחיות חיים מאושרים, אנחנו מוכרחים ללמוד מה מושך אותנו במדיה, להבין אילו ''רווחים' היא מעניקה לנו, ולקבל כלים אשר בעזרתם נדע כיצד למקם את המדיה במקומה הנכון ולשמור על הדברים החשובים לנו – במרכז חיינו!

אם כן, מידע על כל הנ"ל, ועוד, ינתן בהרצאתו הקרובה של פרופסור יאיר עמיחי-המבורגר ראש המרכז לחקר הפסיכולוגיה של האינטרנט במרכז הבין תחומי הרצליה, אשר חוקר למעלה מ-20 שנה את השפעות המדיה על חיינו ואת חווית האושר האנושי, אשר בזמנים כתיקונם מסתובב ברחבי העולם ומרצה בכנסים בינלאומיים בנושא.

להרשמה להרצאה ללא עלות לחצו כאן