בנט: 750,000 איש נכנסו לישראל בלי בדיקות, חובבנות וחוסר אכפתיות

"במקום להצטלם כל יומיים ליד מטוס למטרות יח"צ, נתניהו ורגב היו צריכים לוודא שכל נוסע שנכנס לישראל ייבדק", אמר בנט.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בשבט תשפ"א

יו"ר ימינה והמועמד לראשות הממשלה, נפתלי בנט מבקר את התנהלותם של ראש הממשלה בנתניהו ושרת התחבורה מירי רגב.

"המחדל הגדול בנתב"ג של נתניהו ורגב מגלם את כל החובבנות וחוסר האיכפתיות של הממשלה הגרועה הזו. במקום להצטלם כל יומיים ליד מטוס למטרות יח"צנות, הם היו צריכים, כפי שדרשתי לפני 10 חודשים, שכל נוסע שנכנס לישראל - ייבדק, 72 שעות לפני ועם הנחיתה, וכך לא היינו מכניסים את המוטציה הבריטית, המוטציה הדרום-אפריקאית ועוד רבבות חולים".

"750,000 איש נכנסו לישראל בתקופת המגפה, בלי בדיקות. בזמן שממשלת נתניהו הטילה סגרים והחמרות על אזרחי המדינה, היא הותירה פרצה ענקית של תחלואה דרך נתב"ג. היח"צנות סביב החיסונים לא פותרת את המחדל הגדול שקדם לחיסונים.

מנהיגות נבחנת במשברים. המנהיגות הנוכחית היא מנהיגות כושלת שעלתה לנו בדמים. חייבים מנהיגות חדשה לישראל".

פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש אמר היום כי משרד הבריאות פועל כדי לחייב בדיקות קורונה לפני עלייה למטוס בשל העלייה במאומתים. "אנחנו מקדמים חובת בדיקה 72 שעות לפני העלייה למטוס והמטרה למצוא את המוטציות לפני שהם מגיעים לארץ. בכל מקרה, כל החוזרים ארצה עוברים בדיקה".

הפרויקטור הוסיף כי להערכת משרד הבריאות, כ-20% מהבדיקות המאומתות הן תוצאה של המוטציה הבריטית, וכי המספרים עוד צפויים לעלות. "לגבי המוטציה הדרום אפריקנית", הבהיר "אנחנו יודעים שזה רק מקרים בודדים, זה בשכיחות נמוכה. המוטציה הברזילאית לא הגיעה לארץ לדעתנו".