הישובים הצעירים חוות יאיר ונופי נחמיה עברו שלב הסדרה ראשון

לאחר שנים של עבודה עברו הישובים חוות יאיר ונופי נחמיה שלב ראשון להסדרה. יוסי דגן: ההישג איננו שלם ללא שאר 47 הישובים ביו"ש.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ד' בשבט תשפ"א

הישובים הצעירים חוות יאיר ונופי נחמיה עברו שלב הסדרה ראשון-ערוץ 7
נופי נחמיה
צילום: רועי חדי

הישג למועצה אזורית שומרון: הישובים הצעירים חוות יאיר ונופי נחמיה הנמצאים בדרך להסדרה, עברו שלב אישור ראשון ואושרו להפקדה במועצת התכנון העליונה.

בנוסף, הישובים שבי שומרון, טל מנשה, איתמר ורחלים יוכפלו לאחר שנים של הקפאה תכנונית.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי "זהו הישג היסטורי, עבודה מאומצת של שנים ארוכות, מגיעה היום לנקודת מפנה חשובה, חשוב גם ברגע המשמח הזה להדגיש כי אנחנו נמצאים במאהל המחאה יחד עם האנשים הנפלאים מההתיישבות הצעירה ושובתים איתם רעב בירושלים. ההישג לא שלם ללא הסדרת כל 49 הישובים ביהודה ושומרון. אנחנו דורשים הסדרה עכשיו. זה בידיים של ראש הממשלה.

"בהחלטה אחת בישיבת הממשלה ראש הממשלה יכול לאשר את ההתיישבות הצעירה כולה ולאפשר ל- 18,000 ילדים חימום בחורף, מים וחשמל. ההתקדמות הזו מוכיחה כי ראש הממשלה יכול להביא את הישג הסדרת כל ההתיישבות הצעירה. הכפלת הישובים שבי שומרון איתמר רחלים וטל מנשה היא הישג גדול ופרי מאבקים גדולים, הגיע הזמן שההתיישבות תקבל את מה שמגיע לה בלי מאבקים".

דגן הוסיף ואמר "במשך שנים אנחנו פועלים גם בזירה המדינית והפוליטית כדי לקדם את ההתיישבות ולהכשיר את הישובים, כשצריך להגיד תודה אומרים תודה, כרגע צריך להגיד תודה לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר הביטחון בני גנץ, לצוות המקצועי בראשות מהנדס המועצה יהודה אלקלעי, לאמנה ולזמביש מזכ"ל אמנה, וכמובן לוועדי הישובים שעובדים יד ביד איתנו במשך שנים על תכנון והתקדמות".