אושרה בניית 793 יחידות דיור חדשות ביו"ש

בקרני שומרון אושרו 36 יחידות דיור למתן תוקף, בשבי שומרון אושרו 152 יחידות דיור למתן תוקף ובאיתמר אושרו 123 יחידות דיור.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' בשבט תשפ"א

אושרה בניית 793 יחידות דיור חדשות ביו"ש-ערוץ 7
אתר בנייה
צילום: ISTOCK

המנהל האזרחי אישר היום (ראשון) בניית 792 יחידות דיור חדשות לישראלים ביהודה ושומרון, לאחר שניתן אור ירוק על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

באורנית אושרו למתן תוקף 66 יחידות דיור, בקרני שומרון אושרו 36 יחידות דיור למתן תוקף, בשבי שומרון אושרו 152 יחידות דיור למתן תוקף ובאיתמר אושרו למתן תוקף 123 יחידות דיור.

בטל מנשה אושרו להפקדה 107 יחידות דיור, בחוות יאיר אושרו להפקדה 96 יחידות דיור וברחלים אושרו להפקדה 212 יחידות דיור, כשהכוונה היא ליישוב הצעיר נופי נחמיה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר "זהו הישג היסטורי, עבודה מאומצת של שנים ארוכות מגיעה היום לנקודת מפנה חשובה, חשוב גם ברגע המשמח הזה להדגיש כי אנחנו נמצאים במאהל המחאה יחד עם האנשים הנפלאים מההתיישבות הצעירה ושובתים איתם רעב בירושלים. ההישג לא שלם ללא הסדרת כל 49 הישובים ביהודה ושומרון. אנחנו דורשים הסדרה עכשיו. זה בידיים של ראש הממשלה.

''בהחלטה אחת בישיבת הממשלה ראש הממשלה יכול לאשר את ההתיישבות הצעירה כולה ולאפשר ל-18,000 ילדים חימום בחורף, מים וחשמל. ההתקדמות הזו מוכיחה כי ראש הממשלה יכול להביא את הישג הסדרת כל ההתיישבות הצעירה. הכפלת הישובים שבי שומרון איתמר רחלים וטל מנשה הן הישג גדול. שהם פרי מאבקים גדולים, הגיע הזמן שההתיישבות תקבל את מה שמגיע לה בלי מאבקים".

דגן הוסיף ואמר "במשך שנים אנחנו פועלים גם בזירה המדינית והפוליטית כדי לקדם את ההתיישבות ולהכשיר את הישובים, כשצריך להגיד תודה אומרים תודה, כרגע צריך להגיד תודה לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר הביטחון בני גנץ, לצוות המקצועי בראשות מהנדס המועצה יהודה אלקלעי, לאמנה ולזמביש מזכ"ל אמנה, וכמובן לוועדי הישובים שעובדים יד ביד איתנו במשך שנים על תכנון והתקדמות".