רון חולדאי
רון חולדאי צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

רון חולדאי לא מחכה למשרד הבריאות. כמעט שנה ומאז שהגיעה הקורונה לחיינו, לא פקדו את מגרשי הכדורגל אוהדים. בעוד בחלק מהמדינות באירופה כמו צרפת, גרמניה אנגליה ורוסיה חזרו אוהדי הכדורגל למגרשים באופן חלקי ולתקופות מסויימות, בישראל זה עוד לא קרה.

בזמן שישראל נמצאת בראש רשימת המדינות שמחסנות הכי הרבה מאזרחיה נגד נגיף הקורונה וראשי הבריאות והספורט מנהלים מגעים להחזרת הקהל למגרשים ומעריכים את זה בסוף חודש מרץ הקרוב, יש מי שמנסה לקבל החלטות לבדו.

מדובר בלא אחר מאשר ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, המתמודד בימים אלו בבחירות לכנסת ישראל ברשימת "הישראלים" בראשה הוא עומד.

חולדאי התחייב בחשבון הטוויטר שלו כי "בתחילת פברואר אפתח את כל מוסדות התרבות בת"א-יפו לכל מי שקיבל שני חיסונים. לא נחכה לממשלה של ביבי-גנץ שלא יודעת לנהל כלום. אצלנו זה מעשים ולא דיבורים. ככה באמת חוזרים לחיים ולא רק עוסקים במסיבות עיתונאים", כתב חולדאי.

שר התרבות והספורט חילי טרופר לא נותר אדיש להודעה חסרת האחריות של חולדאי והגיב כשאמר: "כפי שהודענו בשבוע שעבר, עולם התרבות עומד להיפתח ראשון במתווה "תרבות באחריות" והדרכון הירוק הכולל מתחסנים, מחלימים ונבדקים".

"אני שמח על כל דמות ציבורית נוספת שבוחרת להעלות על נס את חשיבות התרבות, אך מוטב שזה לא יהיה לצרכי בחירות אלא מתוך תפיסה אחראית ואמיתית. כשמדובר בממלכתיות ובבריאות, אני מציע לכולם להניח את הפופוליזם בצד.

כבר שבועות ארוכים בונה משרד התרבות יחד עם מנהלי מוסדות התרבות והיוצרים הישראלים את המתווה המסודר לפתיחת עולם התרבות, בתל אביב ובכל הארץ ואני שמח שכבר בתקופה הקרובה הוא יצא לפועל.

כמעט מיותר לציין שזה יקרה רק בתיאום עם משרד הבריאות ותוך שמירה מוקפדת על הבריאות של המגיעים למופעים. נמשיך לעסוק בעשיה, בהזרמה של מאות מיליוני שקלים למוסדות התרבות, בפתיחה אחראית ובטוחה שלהם. כל מי שרוצה להיות חלק מהתהליך באופן רציני מוזמן בשמחה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו