נחשף ההסכם המלא עם פייזר

משרד הבריאות מפרסם לציבור את ההסכם עם ''פייזר'' ובו פירוט המידע שהמדינה התחייבה להעביר לחברה.

ערוץ 7 , ד' בשבט תשפ"א

נחשף ההסכם המלא עם פייזר-ערוץ 7
חיסון פייזר
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משרד הבריאות פרסם אחר הצהריים (ראשון) את פרטי ההסכם עם ענקית התרופות "פייזר" המוכרת לישראל מיליוני חיסונים נגד קורונה.

על פי הדיווח בחדשות 13, מהמסמך עולה כי מטרת הפרויקט היא לנתח ולמדוד את בסיס הנתונים האפידמיולוגי בעקבות השימוש בחיסון, ולברר אם חיסון עדר מושג כאשר אחוז מסויים של האוכלוסייה בישראל יתחסן. העברת הנתונים שנמצאו נשענת על קבלת חיסונים בכמות שתספיק לחיסון עדר בהקדם האפשרי.

עוד עולה מההסכם כי משרד הבריאות יחלוק עם פייזר בנתונים, שיישמרו 15 שנים לפחות, והצדדים ינתחו אותם ביחד, בעוד משרד הבריאות שומר על זכותו לפרסם לכלל הציבור נתונים על בטיחות ויעילות החיסונים.

למסמך המלא לחצו כאן

נוסף על כך, משרד הבריאות ופייזר ידווחו במשותף לכתבי עת מדעיים על ממצאי הניתוח של מבצע החיסונים בישראל. יש לציין כי הצדדים ייזמו פרסומים משותפים, אך משרד הבריאות אינו מנוע מליזום פרסומים נוספים משל עצמו.

לפי חדשות 13, הצדדים הסכימו להיפגש על בסיס שבועי בשיחת ועידה בווידאו, כדי לדון בתוצאות המחקר. עוד הוסכם כי הצלחת המחקר תלויה בשיעור החדירה של החיסון, ולכן משרד הבריאות יבטיח הפצה מהירה, שמירה על תנאי האחסון הנדרשים, שמירה על בטיחות הלקוחות ואיסוף המידע בזמן. מעבר לכך, פייזר תסייע למשרד הבריאות באמצעות יועצים ומומחים למחלות זיהומיות וחיסונים.

בהסכם אין סעיפים חריגים או העברת מידע לפייזר שעלול לפגוע בפרטיות המטופלים. כמו כן, נראה שמעבר לשיתוף הפעולה הנקודתי עם החברה, משרד הבריאות שומר על זכותו לעשות במידע כל שימוש אחר ולהפיק על בסיסו פרסומים לציבור הרחב. כן יש קישור בין היכולת להפיק את המידע הסטטיסטי שפייזר מבקשת, לבין היכולת לקבל מפייזר מנות בכמות שתספיק לחיסון עדר.