שר החינוך יואב גלנט אסר על כניסת ''בצלם'' לבית הספר הריאלי בחיפה

שר החינוך הודיע כי לא יאפשר לארגונים המכנים את מדינת ישראל 'מדינת אפרטהייד' להרצות בפני תלמידים העומדים בפני גיוס לצה"ל.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' בשבט תשפ"א | עודכן: 21:49

שר החינוך יואב גלנט אסר על כניסת ''בצלם'' לבית הספר הריאלי בחיפה-ערוץ 7
יואב גלנט
צילום: Avshalom Sassoni/Flash90     

שר החינוך יואב גלנט אסר על בית הספר הריאלי בחיפה לקיים יום עיון לתלמידים בהשתתפות מנכ''ל ארגון השמאל הקיצוני ''בצלם''.

גלנט הנחה את מנכ"ל משרדו ומנהלי המחוזות לאסור על כניסתם לבתי הספר של ארגונים הפועלים בסתירה למטרות החינוך הממלכתי, ובכלל זה כינויה של מדינת ישראל בכינויי גנאי שקריים או אמירות נגד היותה של ישראל מדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית או פעולה כנגד חינוך לשירות משמעותי בצה"ל או פעולות המיועדות לפגוע או לבזות את חיילי צה"ל בעת או לאחר שירותם.

"משרד החינוך תחת הנהגתי חרט על דגלו את קידומם של ערכים ציוניים, יהודיים ודמוקרטיים, והוא פועל בהתאם; בין היתר כדי לעודד את בוגרי מערכת החינוך לגיוס משמעותי לצה״ל המהווה את כלי המגן של ישראל ותנאי מרכזי לקיומה", אמר גלנט.

''לא נאפשר לארגונים המכנים את מדינת ישראל 'מדינת אפרטהייד' להרצות בפני תלמידים העומדים בפני גיוס לצה"ל. הנחיתי את מנכ"ל המשרד ומנהלי המחוזות והאגפים לאסור על כניסתם של ארגונים אלו למערכת החינוך", הוסיף שר החינוך.

שי גליק מנכ"ל ארגון ''בצלמו'' ברך את השר יואב גלנט על החלטתו: ''מדובר במשילות של השר ועליה יש לברך. החוק שהיה קיים שנתיים בתור אות מתה קם לתחיה. אני מודה לשר ולצוות המשרד שהתעשת ופעל. לא ייתכן שארגון שקורא לסרבנות גיוס, ארגון שקורא לחרם על ישראל יקבל במה בבתי ספר''.

תנועת "אם תרצו" בירכה על החלטת גלנט ואמרה כי החלטתו נכונה ומתבקשת. ''לא ברור מדוע שקלו בכלל להציג בפני תלמידים ארגון קיצוני כמו בצלם המתפרנס מהפצת שקרים ודה לגיטימציה נגד ישראל ומעודד לחץ בינלאומי נגדה. יש לאסור הכנסת ארגון בזוי זה למערכת החינוך. הפצת שקרים אינה ביקורת לגיטימית ואין לחנך תלמידים לאורה של התנהגות פסולה שכזו. זהו ניצחון השכל הישר".