אלכסיי נבלני נחת במוסקבה - ונעצר

מנהיג האופוזיציה ברוסיה שהורעל והובהל לטיפול בברלין, חזר לרוסיה ונעצר על ידי המשטרה זמן קצר לאחר הנחיתה במוסקבה.

ניסן צור - ערוץ 7 , ד' בשבט תשפ"א | עודכן: 20:09

אלכסיי נבלני נחת במוסקבה - ונעצר-ערוץ 7
אלכסיי נבאלני
צילום: רויטרס

חמישה חודשים לאחר שהורעל והובהל במצב קשה לטיפול בברלין, מנהיג האופוזיציה ברוסיה אלכסיי נבלני חזר הערב (ראשון) לרוסיה ונעצר על ידי המשטרה.

נבלני, שטופל בבית החולים בברלין שם הצילו את חייו לאחר שהורעל ככל הנראה בעזרת החומר הקטלני נוביצ'וק, חזר לרוסיה בצל האיומים של השלטונות לעצור אותו לאחר שסירב לחזור בזמן שהוקצב לו.

מטוסו של נבלני נחת בשדה התעופה שרמטייבו במוסקבה וזמן קצר לאחר מכן הוא נעצר על ידי משטרת רוסיה, לעיני המצלמות.

זמן קצר לפני שעלה על הטיסה מברלין שוחח נבלני עם עיתונאים ואמר כי האיומים על מעצרו אינם מפחידים אותו, ואף התבדח כי הוא חושש יותר ממזג האוויר הקפוא הממתין לו במוסקבה.

"אני שמח מאוד לחזור הביתה. יש לי את כל הזכות לחזור. אני לא חושש שמשהו יקרה. כלום לא יקרה. איזה דברים רעים יכולים לקרות לי בתוך רוסיה?", אמר נבלני לעשרות העיתונאים שטסו איתו למוסקבה במטרה לראות את הרשויות אכן יממשו את איומם ויעצרו אותו מיד עם נחיתתו.

נבלני, שנראה במצב רוח טוב במיוחד, התבדח עם העיתונאים דקות ספורות אחרי שהתיישב בשורה מספר 13 במטוס, ואמר להם כי "לא נוכל להמריא אם לא תתיישבו במושבים שלכם".

למרות הביטחון שמפגין נבלני, בשירות בתי הסוהר הרוסי כבר הודיעו כי יש בידם צו מעצר נגדו בגין הפרות של תנאי שחרורו מהכלא, מה שעלול להוביל אותו לשלוש וחצי שנות מאסר. נבלני כבר ספג עונשי מאסר על תנאי לאחר שהורשע בהלבנת הון ומרמה.