הרב שמעון ביטון נבחר לרב העיר לוד

14 חברי הגוף הבוחר הצביעו בעד מינויו של הרב שמעון מאיר ביטון לרב העיר לוד. ביטון גדל בקריית שמואל ובילדותו למד בבית ספר ממ"ד.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ד' בשבט תשפ"א | עודכן: 21:50

הרב שמעון ביטון נבחר לרב העיר לוד-ערוץ 7
יאיר רביבו והרב שמעון ביטון
צילום: דוברות עיריית לוד

הוועדה לבחירת רב בעיר לוד בראשות הרב זבדיה כהן הודיעה הערב (ראשון) על מינויו של הרב שמעון מאיר ביטון לתפקיד רבה הראשי של לוד.

על התפקיד התמודדו אחד עשר רבנים: הרב אליהו יהודה, הרב בארי שלמה, הרב ברקוביץ משה עוזיאל, הרב שמעון מאיר ביטון, הרב בן עמי אהרון, הרב כהן יעקב, הרב משה כהן, הרב כהן בועז, הרב יצחק מוזגברישוילי, הרב יצחק סגיס, הרב חיים שמילה והרב שינקולבסקי אליעזר.

הרבנים יעקב כהן ובועז כהן הסירו את מועמדותם במהלך יום הבחירות. 14 חברי הגוף הבוחר תמכו ברב שמעון מאיר ביטון ועשרה חברים בגוף הבוחר תמכו ברב יצחק מוזגברישוילי.

הרב ביטון, יליד שכונת קרית שמואל בחיפה, למד בצעירותו בבית הספר הממלכתי דתי "אהרון הרא"ה" ובהמשך למד בישיבות חב"ד בצפת ובקריית גת. לפני 26 שנים מונה לרב קהילת "עוד יוסף חי" בעיר לוד והיום כאמור נבחר לרבה הראשי של העיר.

הרב שמעון מאיר ביטון הוסמך לרבנות על-ידי הרבנים הראשיים לישראל, ומכהן כמורה צדק בשכונת גני יער בעיר לוד. הוא גם ראש כולל בעיר רמלה להסמכת רבנים. בעברו כיהן כמנהל מחלקת הכשרות בעיר אור יהודה.

הרב חזקיהו סאמין, מנהל אגף נישואין ורבנות במשרד לשירותי דת וחבר ומזכיר ועדת הבחירות ברך את הרב ביטון ואמר ''מדובר בהליך שנמשך כ- ארבע שנים שהגיע לסיומו עם בחירתו של הרב שמעון מאיר ביטון לתפקיד רב העיר. ההליך נעשה בשקיפות רבה ולווה על ידי המחלקה המשפטית במשרד לשירותי דת. אבקש להודות לכל העוסקים במלאכה חברי ועדת הבחירות ועובדי אגף רבנות ונישואין במשרד שתרמו להצלחת ההליך ולבחירת רב עיר לוד".

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שוחח בטלפון עם רבה הנבחר של לוד הרב מאיר שמעון ביטון. הרב הראשי בירך את הרב ביטון שיזכה בתפקידו לחזק ולבסס את חומות ההלכה ולקדש שם שמים ברבים.

ראש העיר לוד יאיר רביבו שתמך ברב ביטון, בירך על בחירתו והודה לרב יצחק מוזגברשוילי על התמודדותו. "אנחנו אוהבים את הקהילה הגיאורגית, נמשיך לכבד ולחבק אותה. אני רוצה לברך את מורי ורבי שעבר תלאות והשמצות ובזיונות יחד איתי, אבל ברוך השם אמונת חכמים יש לה על מי לסמוך היום, יום גדולת הבאבא סאלי שאחיו הבאבא חקי היה הרב של העיר לוד בשנות ה-50, והיום זה יום גדול.

''אני מבטיח שיחד עם הרב ביטון ניקח את העיר לאחדות, לאהבת חינם ולהנגשת היהדות לכולם באופן שוויוני, יפה, מחבק ואוהב ובעזרת השם נתאחד, נעשה ונצליח", הוסיף רביבו.