סער: אקדם זכויות להט"בים; אני יצרתי תקדים לזוגות חד מיניים

במפלגתו של סער עונים לביקורת למזכירים כי במסגרת כל תפקידיו הקודמים סער "קידם את זכויות הקהילה הגאה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בשבט תשפ"א

סער: אקדם זכויות להט"בים; אני יצרתי תקדים לזוגות חד מיניים-ערוץ 7
גדעון סער
צילום: עודד קרני

מפלגת "תקווה חדשה" של גדעון סער מגיבה למתקפה נגדו ביממה האחרונה, לאחר שסירב להתחייב לקדם נישואים אזרחיים אם יצליח להרכיב את הממשלה הבאה.

''במסגרת כל תפקידיו הממלכתיים קידם גדעון סער את זכויות הקהילה הגאה. כשר פנים אישר בהחלטה תקדימית שיהודים יוכלו לעלות ארצה עם בני זוג חד-מיניים לפי חוק השבות. שינוי אמיתי, לא סיסמאות", אמרו בתקווה חדשה.

במפלגה הזכירו כי כשר חינוך הכיר סער לראשונה בהתנדבות תלמידים ב'ארגון הנוער הגאה' (איגי) ובכך השווה את מעמדו למעמד תנועות נוער אחרות. כמו כן, סער כשר חינוך החליט כי בבתי הספר בישראל יצוין היום הבינלאומי למאבק בהומופוביה בפעילות חינוכית מתאימה.

''יש מי שמפזר הבטחות חסרות כיסוי – ויש מי שעשה פעמים רבות שינויים בפועל למען הקהילה הגאה. ממשלת תקווה חדשה בראשות גדעון סער תפעל למען זכויות הקהילה הלהט"בית, במעשים, כחלק מתפיסת עולם ליברלית. לא ככלי להפקת רווחים פוליטיים", נמסר מתקווה חדשה.

כאמור, גדעון סער נשאל בראיון לידיעות אחרונות האם כראש ממשלה יאפשר נישואי להט"ב בישראל וענה: "הנושא של שינוי סטטוס קוו בנוגע לנישואים וגירושים בישראל הוא מאוד כבד. אני לא אתן בקלות דעת התחייבות שלא אוכל לעמוד מאחוריה".