בגלל הקורונה ואיבוד חוש הריח: משפחה כמעט נשרפה למוות

שלושה בני משפחה מטקסס שחלו בקורונה ואיבדו את חוש הריח הצליחו להימלט מדירתם הבוערת לאחר שאחת הילדות שאינה חולה הריחה את העשן.

ניסן צור - ערוץ 7 , ד' בשבט תשפ"א | עודכן: 21:50

נס בעיר ווייקו בטקסס: ביאנקה ריברה, בת 17, הריחה בליל שבת האחרון ריח חריף של עשן עולה מהדירה בה היא ישנה יחד עם עוד שלושה מבני משפחתה שחלו בקורונה ואיבדו לחלוטין את חוש הריח.

היא הצליחה להעיר אותם וגרמה להם להימלט מהבית הבוער בבטחה וללא שנפגעו. בנוסף, היא גם הצליחה להוציא מהבית הבוער ללא פגע את ארבעת הכלבים של המשפחה.

הבית עצמו עלה בלהבות ועד שהגיעו כוחות כיבוי האש נגרם נזק רב מאוד לבית.

שלושת בני משפחתה של ריברה הצעירה חלו בקורונה לפני מספר ימים וכתוצאה מכך איבדו לחלוטין את חוש הריח, ולמזלם הבת הצעירה שנותרה בריאה הצליחה להריח את העשן בזמן ולהבריח אותם מהבית הבוער.

"אני לא באמת רואה את עצמי כגיבורה. פשוט עשיתי מה שכל אחד אחר היה עושה למען המשפחה שלו. רק רציתי להוציא את כולם בטוחים ובחיים. כל מה שרציתי היה לשמור על כולם בחיים", סיפרה ריברה לכלי התקשורת בווייקו.

היא סיפרה כי החלה להריח בשעת לילה מאוחרת ריח של עשן ופלסטיק שרוף, ומיד הבריחה מחוץ לבית את בני משפחתה כאשר לגופם רק בגדי השינה.

"התחלתי להריח פלסטיק שרוף והתעוררתי. רצתי מחוץ לחדר שלי ולא יכולתי אפילו לעבור במסדרון כי הוא היה אפוף עשן לחלוטין. ידעתי שעליי להעיר את כולם. פתחתי את הדלת האחורית והוצאתי את כולם אחד אחרי השני. זה לא היה חשוב לי האם אפצע או אשרף. כל עוד הצלחתי להוציא אותם בריאים ושלמים, אני אהיה בסדר. כרגע אנו שוכרים חדר במוטל ומחפשים מקום מגורים חדש", סיפרה ריברה בת ה-17.