אל אקצה
אל אקצה צילום: סלימאן קאדר, פלאש 90

השיח' עומר אל-כיסוואני, מנהל מסגד אל-אקצה, כי העיר אל-קודס (ירושלים) נמצאת בשבי "הכיבוש הישראלי", וכי ביקור אזרחי מדינות ערב בה דרך ישראל מהווה תמיכה ב"כיבוש".

בראיון לאתר "פלסטין אל-יום", המזוהה עם הג'יהאד האסלאמי, אמר כיסאווני כי ישראל מוציאה לפועל תוכנית החותרת לבידוד ירושלים משאר הערים הפלסטיניות כדי לסכל את האפשרות ליישם את פתרון שתי המדינות.

כמו כן, האשים כיסוואני את ישראל בהכבדת היד על תושבי ירושלים, בהרחבת מפעל ההתנחלות ובהריסת בתים בתואנות שווא כדי לדחוף את האוכלוסיה הערבית אל מחוץ לגבולות העיר.

כיסוואני טען עוד, כי ישראל מנצלת את מגיפת הקורונה כדי להכביד את היד על הסוחרים הערבים בירושלים ולמנוע ממתפללים מוסלמים להגיע למסגד אל-אקצה לתפילות יום השישי, ובה בעת מאפשרת ל"עדרי" המתנחלים והשוטרים "לפרוץ" לרחבת המסגד.

הוא הדגיש, כי המדיניות הישראלית לא תשנה את מעמד מסגד אל-אקצה, שהינו מסגד אסלאמי ערבי המשתרע על שטח של 144 דונם שכולו מעל האדמה ובקרקע שייך אך ורק למוסלמים והוא נתון כלל לחלוקה או לשותפות.

כיסוואני קרא למוסלמים להיאחז במסגד אל-אקצה ולקיים בו תפילות באופן קבוע כדי לסכל את התוכניות הישראליות לחלק את השימוש בו בין מוסלמים ליהודים על בסיס זמן ומקום.

בהקשר זה אמר כיסוואני, כי הצעדים שנוקטת ישראל "אינם מעניקים ליהודים (הכיבוש) זכות כלשהי במסגד אל-אקצה ולעולם לא יצליחו לשנות את האופי האסלאמי והערבי של המסגד", בהזהירו כי אם ישראל תכפה חלוקה של המקום הדבר יוביל לפרוץ מלחמת דת אשר "הכיבוש והקיצונים היהודים" ישאו באחריות לה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו