שלמה קולמן נפטר מקורונה בגיל 43

שלמה קולמן התגורר בשכונת שמעון הצדיק והיה ממנהלי קבר דוד המלך בהר ציון. הוא הותיר אחריו אישה ובת קטנה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בשבט תשפ"א

שלמה זלמן קולמן, תושב ירושלים, נפטר היום (ראשון) בגיל 43 לאחר שנדבק בנגיף הקורונה.

קולמן התגורר בשכונת שמעון הצדיק (שייח ג'ארח) והיה ממנהלי קבר דוד המלך בהר ציון.

מאז גיל 20 פעל קולמן לגאולת בתים בשמעון הצדיק ופעל רבות למען ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

קולמן הותיר אחריו אישה, זוג הורים וילדה בת שלוש. הלוויתו תיערך בשעה 21:30 בהר המנוחות.

סגן ראש העיר ירושלים אריה קינג ספד לקולמן: ''מעמודי היסוד של ההתיישבות היהודית בשכונת שמעון הצדיק, מי שתמיד עמד בשורה הראשונה של המתנדבים בפעולות התיישבות בכל מקום שנזקקנו לו, נפטר בהיותו במלונית קורונה והותיר אחריו אישה (עולה חדשה) וילדה קטנה.

''שלומי, יחסר לי החיוך שלך, יחסר לי הגב שלך, תחסר לכולנו בהילולת שמעון הצדיק אשר היית לנו לשותף בה. תודה לך שלמה היקר על מיטב שנותיך שתרמת והשקעת למען שיבת ציון וגאולת ירושלים. מי יתן ובבניין שכונת שמעון הצדיק וירושלים ננוחם. יהי זכרו ברוך", אמר קינג.

ראש מנהלת חברון, הרב הלל הורוביץ: ''זכיתי להכיר את שלומי קולמן בפעילותו בהר הזיתים ובית הקברות סמבוסקי. שלומי היה ראשון לכל דבר שקשור בקדושת בניין ירושלים. בכל מקום שהיה צריך עזרה ביום ובלילה שלומי קולמן היה ועזר. פעל לגאולת בתים בירושלים והכל בענווה, בשקט ובצניעות. תמיד עשה הכל מאחורי הקלעים. ירושלים איבדה את אחד מבניה, בוניה, גואליה ושומריה. עצוב מאוד שהסתלק בגיל צעיר. שמעון הצדיק מקבל עכשיו את שלומי באהבה רבה. קולמן היה שומר החומות של שמעון הצדיק וירושלים. יהיה זכרו ברוך''.

חבר מועצת העיר ירושלים יהונתן יוסף ספד לקולמן: ''שלומי היה מחובר בלב ונפש לקבר שמעון הצדיק וזכה להיות המתיישב הראשון בשכונה המתחדשת. היה זה לאחר שארווין מוסקוביץ ע"ה רכש מבנה בשכונת נחלת שמעון ושלומי התנדב להתגורר בו ללא מים וללא חשמל.

''כשאבא, הרב יעקב יוסף שמע בליל חג השבועות על הבחור שמתגורר לבדו בלב שכונה ערבית הודיע לאחר התפילה 'כולנו נלך לבקר ולחזק את היהודי היקר שמחדש את ההתיישבות היהודית בשכונת נחלת שמעון'. שלומי פתח את הדלת והיה בהלם לראות את אבא עם המתפללים הרבים שהתלוו אליו. ההלם התחלף בחיוך ואבא חזר נפעם וסיפר לאמא באיזה תנאים שלומי גר. זאת הייתה פגישתם הראשונה ומאז אבא הוקיר והעריך את שלומי ואהב אותו אהבת נפש''.

יוסף המשיך: ''שלומי ניהל ביד רמה את ההתיישבות בשמעון הצדיק והיה חבר יקר שחייך תמיד, עם לב ענק ונתינה אין סופית. בכל סיור שערכתי בשכונת שמעון הצדיק ידעתי כי על שלומי אפשר "ליפול" ללא הודעה מוקדמת כי הוא תמיד שמח לראות יהודים שבאים לבקר בשכונת שמעון הצדיק. שלומי הותיר אחריו הורים, אחים ואחיות, אשה ובת ומשפחת שמעון הצדיק שדואבת וכואבת את הלקחו לגנזי מרומים''.

בתוך כך, משרד הבריאות עדכן היום (ראשון) כי 5,011 בני אדם אובחנו בקורונה ביממה החולפת. בכך עלה מספר הנדבקים המאומתים בישראל ל-546,087. אתמול התקבלו תוצאות עבור 71,186 בדיקות, כשאחוז החיוביים לנגיף הוא 7.2%. נתוני הבדיקות ותוצאותיהן אינם סופיים ועשויים להשתנות בעדכוני משרד הבריאות הבאים.

מספר החולים הפעילים הוא 82,877. בבתי החולים מאושפזים 1,989 חולים, מתוכם 276 מונשמים ו-1,237 חולים קשה. נכון להיום מתו 3,979 בני אדם מנגיף הקורונה בישראל.

עד כה התחסנו 2,027,835 בני אדם במנה הראשונה, ו-255,260 מתחסנים במנה השנייה. במהלך סוף השבוע התגלו ארבעה מקרים נוספים של מוטציית הקורונה הדרום אפריקנית במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות, באמצעות תהליך ריצוף.