חיה מדהימה ומפחידה
חיה מדהימה ומפחידה צילום: iStock

הלוויתן הוא החיה הגדולה ביותר בעולם, וכמו שאפשר לנחש- צריך לאכול לא מעט בשביל להגיע למשקל של מאות אלפי קילוגרמים. צילום נדיר של מלכודת הלוויתן שהתפרסם בימים האחרונים ברשתות החברתיות חשף לעולם איך החיה הענקית הזו אוכלת.

הסרטון, שצולם במפרץ תאילנד, הראה כיצד לוויתן בריד לוכד אלפי דגים כמעט ללא מאמץ. בשיטה שמכונה "מלכודת הלוויתן"- הלוויתן פותח לרווחה את פיו העצום ומאפשר להמוני דגים לשחות לתוכו, מבלי שהם יודעים שהם עתידים להיאכל בעוד מספר שניות.

כחלק מהשיטה, הלוויתנים מגיעים לאזורים בהם הם יודעים שנמצאים דגים רבים ומעוררים תנועה במים שמבהילה את הדגים. הדגים המבוהלים בורחים מהתנועה במים ישירות אל עבר הפה הפעור של הלוויתן הענקי.

יוצר הסרטון, ברטי גרגורי, הסביר כי צורת האכילה של הלוויתן איננה טבעית והיא נגרמה בעקבות חומרים מזהמים שנכנסו למים. לדבריו, הזיהום במים הוביל למחסור בחמצן בעומק המים שאילץ את הדגים לעלות לשכבה העליונה של הים, והכריח את הלוויתנים לעלות יחד איתם לפני המים. כך גם התאפשר לצוות הצילום לתפוס את המלכודת.

זו לא הפעם הראשונה שמתפרסם סרטון על שיטות הציד המיוחדות של הלוויתנים. זן אחר של לוויתנים, לוויתן גדול סנפיר, נוהג גם הוא לקפוץ בפתאומיות ממעמקי הים ולטרוף את מה שנמצא מעליו. לפני מספר חודשים התפרסם סרטון על אדם ששט בקיאק בקליפורניה וכמעט שנאכל על ידי לוויתן שקפץ מהמים. ככל הנראה, האדם נכנס בלי לשים לב אל קבוצת הדגים שהלוויתן תיכנן לאכול, וכמעט שנבלע יחד איתם.

אז אם אי פעם תיתקלו בפה ענק פעור באמצע האוקיינוס, מומלץ לברוח משם כמה שיותר מהר, ואולי גם להתחיל לצלם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!