גמזו הזיל דמעה באולפן: "אשמה שלי" חדשות 13

מנכ"ל בית החולים איכילוב פרופ' רוני גמזו לוקח אחריות מלאה על המקרה הטרגי שאירע בבית החולים: משה חרזי בן ה-47 מת במחלקת טיפול נמרץ קורונה אחרי שמכונת ההנשמה שלו התנתקה והצוות הרפואי לא הבחין בכך.

''צער כבד, השתתפות בצער, לקיחת האשמה היא עלי, אני מנהל בית החולים, אני נמצא שם בתוך המחלקה, יש שם אחים ואחיות ורופאים ובסופו של דבר זה אני", אמר הערב (ראשון) גמזו לחדשות 13.

''אני נותן למשפחה את כל ההסבר, זה קשה לי ברמה האישית. בשלב הזה אני חייב לגבות את הצוות, להגדיל את רוחם, אנחנו באירוע קשה, אסור לנו שמקרים כאלו יחזרו'', הוסיף גמזו, לשעבר פרויקטור הקורונה הלאומי.

נציין כי פרופ' גמזו הגיע הערב לבית משפחתו של משה חרזי ז''ל בשכונת התקווה ושוחח עם האלמנה טלי ובני משפחה נוספים על נסיבות המקרה.

טלי חרזי, אלמנתו של משה, אמרה היום כי "בעלי מת לחינם. מקווה שנצא מזה, אני יכולה לספר על בעלי שהוא היה בן אדם אוהב וחייכן. אדם שלא הזיק לאף אחד. התבשרנו ביום שישי שהיה לו אירוע לבבי. לא דיברו איתנו על שום תקלה.

חרזי סיפרה כי סמנכ"לית בית החולים איכילוב שוחחה איתה על התקלה והבטיחה להשלים בקרוב את החקירה בנושא. "משה לא היה בן אדם חולה, הוא היה עם סוכר גבולי ובלי שום מחלות רקע נוספות", ציינה האלמנה.

עוד באותו נושא:

אמש נמסר מבית החולים איכילוב, "בתחקיר ראשוני שקיימה במהלך השבת הנהלת בית החולים עלה שצינור ההנשמה נתלש ממקומו אולם נוכח ריבוי התראות בו זמנית בטיפול הנמרץ הצוות שהיה עסוק במענה להתראות חירום בחולים אחרים הצליח להתפנות ולזהות זאת רק לאחר מספר דקות".

עוד אמרו באיכילוב: "אנו חווים עומס כבד שמאתגר את הצוות. נוכח העומס הכבד והעלייה בתחלואה, הנהלת בית החולים החליטה על הפחתת מיטות וצמצום מידתי של הפעילות לטובת תגבור נוסף של צוותים למען טיפול בחולי הקורונה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו