בנייה ביו"ש
בנייה ביו"ש צילום: istock

האיחוד האירופי תוקף את החלטת המנהל האזרחי לאשר למעלה מ-750 יחידות דיור ביהודה ושומרון, אך נמנע מלגנות מהלך של הכשרת בנייה פלסטינית בלתי חוקית ביו"ש.

"ההחלטה של ישראל לקדם תוכניות לאישור ובנייה של כמעט 800 יחידות התיישבות חדשות בגדה המערבית, מנוגדת לחוק הבינלאומי ומערערת עוד יותר את הסיכויים לפיתרון בר-קיימא של שתי מדינות", מסרה דוברות האיחוד.

בהודעה שפרסמה נאמר, "האיחוד האירופי חוזר ומדגיש את קריאתו לממשלת ישראל להשעות את כל המהלכים לבניית יחידות דיור להתיישבות חדשה לחלוטין בגבעת המטוס".

האירופים לא מסתפקים רק בהודעה זו ומעלים דרישות נוספים. "אנו קוראים לישראל לסיים לאלתר את כל פעילות ההתנחלויות ולפרק את המאחזים שהוקמו מאז מרץ 2001. עמדתנו הנחרצת היתה ונותרה שההתנחלויות אינן חוקיות על פי החוק הבינלאומי. האיחוד האירופי גם קורא לשני הצדדים להימנע מצעדים חד צדדיים העלולים לערער את הפתרונות האחרים".

באיחוד רומזים בעצם לתוכנית הריבונות, שראש הממשלה נתניהו כבר החליט שלא לקדם. "בשלב קריטי זה לשלום במזרח התיכון, מהלכים אלה גם אינם מניבים תוצאה לאור ההתפתחויות החיוביות בהסכמי הנורמליזציה בין ישראל למספר מדינות ערב. אנו קוראים לממשלת ישראל לבטל החלטות אלה בנוגע להתנחלויות ולהראות מנהיגות לבנייה מחדש של אמון ואמון בין הצדדים, דבר הדרוש לחידוש מו"מ משמעותי בין ישראל לפלסטינים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו