מתעלמים מהנחיית שר החינוך: בית הספר הריאלי אירח את מנכ"ל בצלם

מנכ"ל בצלם חגי אלעד שוחח עם התלמידים בבית הספר הריאלי בחיפה חרף הנחיית שר החינוך יואב גלנט שלא להכניס את ''בצלם'' לבתי הספר.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' בשבט תשפ"א

מתעלמים מהנחיית שר החינוך: בית הספר הריאלי אירח את מנכ"ל בצלם-ערוץ 7
מנכ"ל "בצלם" חגי אלעד במשרדי הארגון
צילום: רויטרס

בית הספר הריאלי בחיפה אירח הבוקר (שני) למפגש זום את מנכ"ל ארגון השמאל הקיצוני "בצלם", למרות הנחייה מפורשת של שר החינוך יואב גלנט האוסרת להכניס את נציגי הארגון לבתי הספר.

מנהל החטיבה העליונה בבית הספר אמר בשיחה עם עיתון הארץ כי "אנחנו לא משנים את התוכנית. ביקשנו ממשרד החינוך את הבסיס החוקי להחלטה שלהם".

לדבריו, "אנחנו מאמינים שצריך לקיים את האירוע ומחכים לשמוע אם יש בסיס חוקי. אנחנו אנשי חוק, ומחנכים את התלמידים לשמור חוק. יש יועצים משפטיים למשרד החינוך ולבית הספר הריאלי, והם יגידו לנו מה לעשות. נפעל לפי חוקי מדינת ישראל".

כאמור, גלנט הנחה אתמול את מנכ"ל משרדו ומנהלי המחוזות לאסור על כניסתם לבתי הספר של ארגונים הפועלים בסתירה למטרות החינוך הממלכתי, ובכלל זה כינויה של מדינת ישראל בכינויי גנאי שקריים או אמירות נגד היותה של ישראל מדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית או פעולה כנגד חינוך לשירות משמעותי בצה"ל או פעולות המיועדות לפגוע או לבזות את חיילי צה"ל בעת או לאחר שירותם.

גלנט אמר כי "משרד החינוך תחת הנהגתי חרט על דגלו את קידומם של ערכים ציוניים, יהודיים ודמוקרטיים, והוא פועל בהתאם; בין היתר כדי לעודד את בוגרי מערכת החינוך לגיוס משמעותי לצה״ל המהווה את כלי המגן של ישראל ותנאי מרכזי לקיומה.

''לא נאפשר לארגונים המכנים את מדינת ישראל 'מדינת אפרטהייד' להרצות בפני תלמידים העומדים בפני גיוס לצה"ל. הנחיתי את מנכ"ל המשרד ומנהלי המחוזות והאגפים לאסור על כניסתם של ארגונים אלו למערכת החינוך", הוסיף שר החינוך.

תנועת "אם תרצו" מסרה בתגובה: "טוב עשה שר החינוך שהנחה את בית הספר לא לתת במה לארגון המתפרנס מהפצת שקרים ועידוד לחץ בינלאומי על ישראל. ההבדל בין ארגון ביקורת, לבין ארגון תעמולה שקרי, הוא כהבדל בין מזרח ומערב ואם מנהל בית הספר הריאלי לא מבדיל ביניהם, אז הבעיה אצלו ולא אצל אף אחד אחר. אנו קוראים לשר החינוך להרחיב את חוק 'שוברים שתיקה' כך שארגוני תעמולה הפועלים נגד ישראל לא יוכלו להיכנס לבתי הספר".