יוסי דגן ובועז העצני
יוסי דגן ובועז העצני צילום: רועי חדי

איש ההתיישבות והפובליציסט בועז העצני הצטרף לשובתי הרעב המבקשים להסדיר את ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון.

העצני, בנו של חה"כ לשעבר אליקים העצני - מעמודי התווך של ההתיישבות ביהודה ושומרון, אמר כי מדובר במאבק צודק שאין שני לו, "לא ייתכן שבשנת 2021 אנשים חלוציים יתעוררו כי קר בלילה וילכו לישון ללא חשמל. זה אבסורד שמתאים למדינות עולם שלישי, מצד אחד מתפארים באימפריה שמצליחה להביא ראשונה חיסונים אבל מצד שני אין להם את האומץ הפוליטי להסדיר חשמל ביישובים ישראלים".

העצני הבטיח לשבות רעב עד אשר הממשלה תתעשת, "זה לא ימין או שמאל, זה בסיס קיום האדם היום, חשמל, מים, תחבורה ציבורית, מרכזים רפואיים ועוד, הסדרת המאחזים היא בנפשנו".

כזכור, אתמול שוחח נשיא המדינה ראובן ריבלין עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ועם אוריה לוברבום, מראשי ההתיישבות הצעירה, השובתים רעב במאהל בירושלים, וביקש מהם לסיים את שביתת הרעב מתוך דאגה לשלומם של המתיישבים.

ריבלין אמר לדגן: ''אתם השובתים, כולכם מנהיגים בעירכם והקהילות שלכם זקוקות לכם חזקים ובריאים. אני מכיר את היכולת שלכם לנהל מאבקים גם ללא צעדים שכאלה ואני מבקש מכם, במיוחד בימים אלה של מגיפה, להיערך בדרכים אחרות''.

דגן ולוברבום הודו לנשיא על דאגתו אך הודיעו כי לא יוכלו להפסיק את שביתת הרעב. ראש מועצת שומרון אמר לנשיא כי לא יוכל לשבת במשרדו המחומם ולאכול כשאלפי ילדים ביישובי השומרון חיים ללא חשמל מסודר בשיא החורף.

אוריה לוברבאום השובת רעב כבר 16 יום הודה לבועז העצני על הצטרפותו ואמר: "שוב משחקים ב-18,000 ילדים בלי חשמל, מים ומרכיבי ביטחון מינימלים ככלי פוליטי זול. במקום שיגיעו לכאן ראש הממשלה ושר הביטחון ויסיימו את הסאגה הזו, וייתנו לאנשים אותם שלחו מים וחשמל וביטחון הם מסובבים את כולם בספינים. מגיעים עוד ועוד שובתי רעב שמצטרפים למחאה ואנחנו לא נעצור עד שיהיה פתרון לילדים. זו בושה לממשלה ולראש הממשלה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו